Понеділок, 15 Липня, 2024

Канал TTV – майже перший з приватних

Останні роки XX століття можна назвати ерою розвитку приватних ініціатив у телевізійному просторі нашої країни. Почали з’являтися приватні канали у Києві та інших великих містах, у яких був доступ до професійного обладнання та фінансових ресурсів. Як особливість того явища можна назвати те, що створенням приватних каналів займалися люди, далекі від телебачення, і, навіть, журналістики. І тому ставлення до приватних каналів у суспільстві було доволі стриманим і скептичним. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Як виник канал TTV?

Канал TTV був заснований у 1992 році  був одним з найперших приватних каналів. Таке телебачення створило конкуренцію в ефірі та згодом значно вплинуло на підняття рівня телебачення Кіровоградської області. 

Як згадує засновник каналу Віктор Токарєв, історія TTV почалася з того, як він привіз у Кіровоград (нині – Кропивницький) супутникову тарілку з Європи. Тоді він одразу переконався, що дивитися канали європейських країн цікавіше і корисніше. Виникла ідея долучити сусідів до перегляду такого телебачення. Власним коштом протягнув телевізійні кабелі, встановив необхідну техніку і доставив сигнал до кожної квартирі по вул. Полтавській в Кропивницькому. 

Так почала працювати одна з перших мереж кабельного телебачення у нашому місті, «Студія – 2Т». В мережі ретранслювалися передачі з антени – тарілки та фільми у кожного вечора. В студії на той час було два відеомагнітофони, супутникова тарілка, підсилювач на передавач. Це маленьке підприємство не потребувало великих витрат та існувало завдяки своєчасній оплаті абонентів. 

Мережа поширювалася на інші райони міста і згодом був підписаний договір про співпрацю з Юрієм Пурішем, генеральним директором ОРТПЦ (телевежі Кропивницького). Телевежа надала передавальні можливості, а «Студія – 2Т» забезпечувала подачу сформованого сигналу. Преса почала друкувати програму передач нового каналу. 

Канал вирішили назвати «Техніка ТВ», або скорочено TTV. Саме цей бренд у 1992 році отримав першу ліцензію на право трансляції. Фінансово забезпечували створення студії прямого ефіру бізнесмени Олександр Нікулін та Костянтин Чередник. Була закуплена нова апаратура для швидкого монтажу відзнятого матеріалу. Програми TTV стали яскравішими та сучаснішими.  

У 1996 році за підтримки мера міста Василя Мухіна канал отримав ліцензію на радіомовлення, і підприємство отримало назву «Телерадіокомпанія TTV», або TTV

До 1998 року мовлення каналу вже розповсюджувалося на всю Кіровоградську область, і до складу телерадіокорпорації  входили телебачення, радіо FM, газета «Єлисаветградські відомості», дискоклуб «Рожева пантера». 

На каналі TTV починали свій професійний шлях Андрій Богданович, Гарік Бірча, Антон Лірник та багато інших відомих зірок телебачення. 

Чим приваблює TTV?

Особливість каналу TTV в тому, що його передачі не зникли з екранів і вже не один десяток років працює для глядача. Для приватного каналу це значне досягнення у будь-який час. Канал TTV із самого початку свого існування пропонує якісний продукт, який має своїх прихильників. Журналісти каналу надають актуальні новини Кропивницького та області, розповідають про цікаві місця часто виходячи за рамки звичної подачі матеріалу. Інформація стає менш офіційною і дійсно цікавою. 

Директор  TTV Оксана Васильєва, прийшла на канал іще студенткою.  І добре пам’ятає нелегкі часи його становлення. За її словами, основною задачею каналу є не втратити свої надбання. Робота на каналі TTV є гарним стартом в кар’єрі молодих журналістів, простором для розвитку творчості, що є суттєвою перевагою. Канал завжди наповнюється новими ідеями, що приваблюють глядачів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.