Субота, 25 Травня, 2024

Кропивницький в смартфоні

Комп’ютеризація зробила життя кропивничан простішим. Практично всі звикли шукати потрібну інформацію в інтернеті. Досить зручно, особливо в випадку, коли потрібно знайти, якесь місце у Кропивницькому, де повинна відбутися важлива зустріч відкрити в телефоні карту і дізнатися маршрут. Місто в телефоні – це гарна ініціатива, яка почала розвиватися. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Містяни, які зробили «Кропивницький в смартфоні»

У 2019 році у Кропивницькому зі сприяння міської ради відбувся спеціальний хакатон «Smart Krop». В ньому прийняли участь багато людей. Всього програмістам, винахідникам давалося 2 дні, за які вони повинні розробити сервіси, що зроблять життя містян зручнішим.

Учасники працювали з різними наборами даних у різних галузях: торгівлі, охорони здоров’я. Крім того, вони представили власні напрацювання на розробку яких витратили кілька років. Міська влада обрала два найкращих проєкти, яким було виділено премію по 7000 гривень.

Перший медичний проєкт розробила компанія «Onix». Вони створили спеціальний сайт – Kropmeddiagnostic. Тут містяни зможуть онлайн обрати і переглянути окремий вид діагностики. Крім того, можна подивитися графік роботи закладу, ціни за надання послуг.

Додатково до сайту розробили мобільний додаток, чат-бот для Телеграму. Нині інформація про заклади наповнюється. Ця компанія відмовилася від винагород за роботу, а проєкт від щирого серця подарували місту.

Схожий додаток був розроблений для операційної системи IOS.  Його представила команда Even Developers. Журі запропонували учасникам продовжити роботу над проєктом, бо він видався досить перспективним.

Інформаційна система про школи міста

Перемогу і премію отримав проєкт Володимира Корзоватих. Чоловік розробив систему школи міста. Це спеціальна мапа, на ній можна переглянути яка територія належить окремій школі. Для зручності до територій на мапі добавлений сайт школи. Тобто не місцеві люди мають змогу подивитися, де розташована потрібна їм школа, і перейти на її сайт, щоб дізнатися особливості навчання в закладі. В майбутньому Володимир має на меті інтегрувати можливість подання онлайн-заявок на навчання для першокласників.

Турбота про екологію міста та людей

Ще один проєкт був розроблений ІТ-командою, яка піклується про навколишнє середовище Кропивницького. Вони розробили мапу, на якій кожен містянин має змогу позначити інформацію про нескошену в місті амброзію. Цей додаток працює на базі операційної системи «Андроїд».

Особливо цікавою видається робота двох студентів Кропивницького технічного університету. Хлопці протягом року працювали над ідеєю розробки онлайн мапи магазинів міста, які продають вітчизняні товари.

НПВ «Радій» представила свій проєкт, він не є простим сервісом, бо для його виконання потрібно встановлювати спеціальне обладнання. Першою ідеєю команди було створення «розумного» пішохідного переходу для траси. Тобто потрібно встановити спеціальні рамки на переходах, які будуть реагувати на пішоходів під час ходьби. Такі конструкції в темний час доби автоматично будуть посилювати світло на пішохідному переході, що робить людину видимою для водіїв. Варто зазначити, що цей проєкт було втілено у 2022 році у місті Кременчук.

Другий проєкт компанії передбачає установку датчиків по околицях, в центрі Кропивницького, які будуть реагувати на забруднення повітря радоном. Під час підвищення вмісту газів в повітрі, або алергенні рослини. Разом з такими датчиками потрібно встановити вакуумні капсули, які будуть вбирати в себе забруднення. Втілення цього проєкту в реальність коштує дуже дорого, тому команда подала ідею його до громадського бюджету.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.