Субота, 25 Травня, 2024

Унікальність кропивницької галереї “Єлисаветград”

Справжнім відкриттям для містян та гостей Кропивницького стане галерея “Єлисаветград”. Це перша приватна художня галерея, в якій відвідувачі можуть побачити роботи відомих митців міста і області, а також картини знаменитих всеукраїнських художників. Більше на сайті kropyvnytskyi-future.

Над створенням галереї працювали понад 5 років 

Власник галереї – колекціонер живопису Микола Цуканов. Над створенням галереї “Єлисаветград” він працював близько 5 років. На цьому шляху Цуканов знайшов підтримку рідних та друзів-художників. 

За словами власника галереї Миколи Цуканова, оскільки в місті постійно з’являються нові і нові заклади відпочинку, зокрема кав’ярні, ресторани, тож поява нової художньої галереї стала  гідною подією в культурному житті обласного центру.

Тут не проводять розважальні заходи чи аматорські виставки. В галереї презентують роботи кращих вітчизняних  та всеукраїнських митців, тож саме в стінах галереї ви зможете доторкнутись до витонченого мистецтва. 

Щодо вартості галереї, то Цуканов її не називає,  а говорить, що чимало цінних робіт автори самі йому дарували.

Як дістатись ? 

Галерея “Єлисаветград” розміщена в центральній частині Кропивницького – по вулиці Пашутинській, 36. 

Ця будівля є історичною пам’яткою, оскільки збудована наприкінці 19 століття. Тут мешкав пекар Олексієнко. 

Неподалік галереї розміщені: стара синагога, будинок, де жив композитор Мейтус, лікарня Гольденберга, будинок купця Давида Барського, збудований у 1913 році, де був розміщений обласний краєзнавчий музей. 

А 2010 року, під час будівництва галереї, її відвідав уродженець Кіровоградщини, народний художник СРСР Петро Павлович Оссовський та подарував одну зі своїх робіт. 

Співпраця з митцями Кіровоградщини 

У стінах галереї презентують свої роботи такі відомі художники Кіровоградщини, як:  А. Шаповалов, А. Янєвий, В. Волоховий тощо. Також з галереєю співпрацюють  багато художників з України: народний художник України Ф. Клименко, заслужений художник України Є. Смирнов , О. Чередниченко, О. Потапенко, заслужений художник Республіки Крим А. Шевчуком та О. Шадрін, художник Новіков з Харківа, О. Гудзикевичем (Республіка Крим). 

Колекція галереї налічує роботи багатьох відомих майстрів, зокрема, Злидня, Шаталіна,  Кашшая,  Герца, Сапатюка, Кокіна, Губського, Юзефович, Магро, Макарова, Бистрякова,  Жежери та багатьох інших.

В галереї активно презентують і тематичні експозиції. Наприклад, виставка під назвою «Гроші як мистецтво», що складається із паперових грошей та монет з усього світу, цікавинки українського побуту, – колекція рушників, а також кераміки, ткацтва центральної частини України з кінця 19 та початку 20 століття, зібрання порцелянових ляльок теж цього часу. 

Також на постійній основі тут діє  виставка фото і документів, предметів, що мають зв’язок з історичним розвитком обласного центру: від  Єлисаветграда,  Зінов′євська, Кірово, Кіровограда, Кропивницького. Ця експозиція постійно оновлюється. 

Чому варто завітати? 

Особливу та унікальну ауру галереї творить саме “живий” живопис, що дає можливість гостям доторкнутись до справжнього, а не оцифрованого мистецтва. Тут представлені справжні роботи, що вийшли прямо з-під пензлів творців, тож кожен може відчути самобутність та неповторність картин. 

Кожне творіння митця – це заряд енергії, чуттєвості, зв’язку з прекрасним. 

Галерея не залишить байдужими поціновувачів  живопису, колекціонерів, творчих людей, любителів бути на одній хвилі з мистецтвом, тих, хто хоче доторкнутись до вічного. 

Тут вас тепло зустрінуть та з радістю розкажуть про колекції галереї, її особливості тощо. 

Окрім представлених робіт відомих вітчизняних митців, у стінах галереї збираються й творчі містяни, як-от поети, прозаїки, поціновувачі поетичного мистецтва та музики. Саме в галереї вони проводять творчі вечори, поетичні батли, презентують свої нові твори.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.