Четвер, 16 Травня, 2024

Переваги точних та зручних вимірювань ваги у ветеринарній медицині

Один з найпопулярніших типів обладнання у ветеринарії — ваги для зважування тварин. Вони допомагають визначати стан здоров’я домашнього улюбленця, діагностуючи проблеми з обміном речовин. Їх також використовують для підбору правильного дозування медикаментів. Про те, якими мають бути ці пристрої, розповідають фахівці компанії BIOVET.UA

Точність

Передусім ваги для тварин слід розділити на дві категорії. До малого класу належать моделі з максимальним навантаженням 5–25 кг. Вони підходять для вимірювання маси таких улюбленців:

  • котів;
  • собак;
  • гризунів;
  • рептилій;
  • птахів. 

Оптимальна поділка шкали для таких пристроїв — від 1 до 5 г. Цього вистачить як для встановлення діагнозу, так і для підбору схеми медикаментозного лікування. Допустима похибка — від 0,1 до 1%. 

У ветеринарії також використовують електронні ваги для великих тварин. Насамперед мова йде про такі породи собак, як вівчарки, мастифи, бульдоги та пітбультер’єри. Максимальне навантаження на платформу таких моделей становить 75–150 кг. Типова поділка шкали — від 10 до 50 г. Похибка стандартна — від 0,1 до 1%.

Зручність

Механічні пристрої лишилися в минулому. У всіх клініках зараз використовуються ваги електронні для зважування тварин. Вони набагато зручніші завдяки простоті визначення показників, можливості використання найдрібніших поділок шкали та наявності додаткових функцій. Фахівці компанії BIOVET.UA рекомендують звернути особливу увагу на останній пункт. До додаткових функцій відносять:

  • балансир для компенсації рухів найбільш непосидливих улюбленців;
  • кнопки пам’яті й тарування для фіксації отриманих показників;
  • автоматичне відключення для економії енергії батареї чи акумулятора;
  • вибір одиниць вимірювання згідно з рекомендаціями в інструкціях до ліків.

Сучасні ваги для зважування тварин виготовляються з якісних матеріалів. Металеві піддони стійкі до подряпин та інших механічних пошкоджень. Окрім того, вони легко очищуються від шерсті та рідини. Їх легко дезінфікувати згідно із загальними вимогами до гігієни в медичних закладах. 

Ще один нюанс, який потребує вашої уваги, — захист тензометричних датчиків. У ветеринарії найчастіше використовуються моделі класу IP67. Вони витримують короткочасне занурення в рідину, зберігаючи повну працездатність. Такі пристрої здатні слугувати роками без суттєвого збільшення похибки. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.