Субота, 27 Липня, 2024

Телевежа в Кропивницькому

Деякі речі у XXI сторіччі стали настільки звичними, що іноді важко повірити, що колись їх не було… Наприклад, були часи, коли у Кропивницькому не було кольорового телебачення і наш край став другим в Україні, де таке телебачення з’явилося. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Трохи історії

Вежа Кіровоградської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в Кропивницькому є найвищим об’єктом у місті. Її висота складає 180 м, і вага – понад 300 т. Висота над рівнем моря – 136 м. 

Аби пофарбувати споруду, необхідно витратити півтори тисячі кілограмів фарби.
З 1956 року вежа забезпечує теле- і радіомовлення на Кіровоградщині. 

У 1964 році побудована магістральна лінія Київ – Черкаси – Кіровоград – Дніпропетровськ. З того часу жителі нашого міста і районів мають змогу дивитися не тільки місцеві канали, але й ті, що транслюються з Києва. 

Після відключення аналогового телебачення обсяг роботи телецентру зменшився. Обладнання, що забезпечувало роботу аналогового телебачення займало площу 560 кв. м. Після переходу на цифрові технології для обладнання вистачає 150 кв. м. 

Для забезпечення цифрового мовлення у форматі DVB-T2 на телецентрі використовується якісне обладнання сучасних технологій Rohde & Schwarz.

Про пиво «Вежа»

У 1965 році телевежа м. Кропивницького (на той час – Кіровограда) почала транслювати кольорове телебачення. На той час мешканці нашого міста та області стали другими в Україні, хто зміг дивитися кольорові телепередачі. 

Саме ця знакова подія стала натхненням для технологів місцевої броварні «Дудляр». Як вважає головний технолог пивоварні Денис Яновський, телевежа Кропивницького цілком варта того, щоб стати історичною пам’яткою області. На честь 55-річча споруди було створено пиво «Вежа». 

У ювілейного напою – унікальний рецепт. Для приготування пива «Вежа» використовували оригінальні дріжджі із Норвегії, які передавалися норвезькими пивоварами із покоління і покоління. Саме цей компонент додає пиву неповторний аромат із фруктовими та цитрусовими нотами. Хміль для пива «Вежа» замовляли із Нової Зеландії. 

Було випущено всього 4000 пляшок пива з ексклюзивною етикеткою. Таку пляшку можна було купити собі або подарувати, як одну з візитівок Кропивницького.

Ідеєю створення та випуску пива «Вежа» було нагадати містянам одну зі сторінок історії нашого міста, історію телевежі, яка дійсно варта уваги.

Керівництво телевежі здивувалося такому маркетинговому рішенню місцевих броварів, але в цілому ідею прийняло з позитивом. Як зазначив заступник директора філії РТР в Кропивницькому, Сергій Стерлянко, це дуже добре, коли бізнес популяризує місцеву історію.

Робота телевежі

Сучасне обладнання телевежі в Кропивницькому забезпечує трансляцію 32 цифрових телеканалів. Значна частина із них – місцеві канали, що першими транслюють новини міста та області. Слід відзначити такі як «Суспільне Кропивницький», TTV Центральноукраїнське бюро новин (CBN), UA Кропивницький.

Також телевежа в Кропивницькому приймає та транслює сигнали місцевих та українських радіостанцій. 

Завжди актуальні новини та приємну сучасну музику можна почути на «Радіо Промінь». Це другий канал суспільного українського радіо, що входить до складу Національної телерадіокомпанії України.

Українське радіо Кропивницький – це найбільша мережа,  частина Суспільного мовлення Кіровоградської області. Радіоканал працює за найвищими журналістськими стандартами та не залежить від політичних течій. У відмінній якості можна прослуховувати передачі радіостанції «Країна FM» – мережевої радіостанції, що з 2001 року почала мовлення у багатьох областях України. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.