Понеділок, 16 Вересня, 2024

Штучний інтелект читає Біблію

В повсякденному житті ми все частіше згадуємо про штучний інтелект. На сторінках соціальних мереж дуже часто натрапляємо на пропозиції коригування зображень і фото за допомогою ШІ. Деякі користуються цим, деякі ставляться скептично. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Можливості штучного інтелекту

Що взагалі вміє штучний інтелект і де його використовують? Штучний інтелект (artificial intelligence, AI) – це спосіб примусити комп’ютер, ноутбук чи будь-який інший мобільний пристрій мислити подібно людському мозку. Ця здатність досягається через вивчення особливостей роботи мозку людини та аналізу його когнітивних здібностей (тобто здібностей розуміти, пізнавати, сприймати та перероблювати інформацію із навколишнього світу). В результаті вивчення цих здібностей з’явилася розробка інтелектуальних програм та систем. До проявів штучного інтелекту відноситься сканер відбитків пальців, Face ID на телефоні та в інших додатках, чат-боти в інтернет-платформах таке інше. Прикладами штучного інтелекту є також розумні годинники, автопілоти в машинах, голосові помічники Siri чи Alexa, системи типу «Розумний будинок».

Нова розробка програміста з Кропивницького

Чи можливо штучний інтелект навчити читати, тобто сприймати друкований текст? Виявляється – можливо.

Програміст із Кропивницького Віктор Шимко став автором розробки, за допомогою якої штучний інтелект вголос читає Біблію. Використовуються тексти Святого Письма у перекладі Івана Огієнка (науковця та єпископа) на українську мову. Розробка Віктора розглядається як додаткова можливість (англійською – skil), що поширює можливості штучного інтелекту та надає йому здібність розрізняти друкований текст і вголос читати Біблію. 

На нову програмну розробку пішло менше ніж місяць – 21 день. Щоб активувати функцію читання, фактично – навчити штучний інтелект сприймати друкований текст, Віктор вибрав команду «Talk to Ukrainian Bible», що подається голосом після активації Google Асистента стандартним способом. 

Далі штучний інтелект надає користувачу дві можливості: Listen to Bible (слухати уривок Святого Письма, тобто розділ Нового Заповіту, що стосується конкретної дати у календарі) та Change Settings (функція передбачає вибір жіночого або чоловічого голосу читання та його звукових відтінків). 

Нова програмна розробка створена таким чином, що команда «Talk to Ukrainian Bible» працює всюди. Сервіс доступний для всіх віртуальних помічників типу Alexa від Amazon чи Siri від Apple, а також для інших пристроїв на кшталт Google Home. Якщо пристрій відсутній – можливо скористатися їм за допомогою додатку Google Assistant

Google Assistant – це інтелектуальний персональний помічник, що є продовженням сервісу Google Now з можливістю діалогового спілкування. Такий помічник вже вбудований у програми та пристрої Google, такі як Allo, Home, Android Wear, смартгодинник від Google та смартфони Pixel. 

Google Assistant здатен відповідати на голосовий запит користувача, сприймаючи інформацію за допомогою штучного інтелекту. Ця програма вже вбудована в операційну систему  Android аналогічно Siri, що встановлена на iPhone.

Помічник активізується за допомогою голосового запиту «О’кей, Гугл» на будь-якому пристрої з операційною системою Android. Якщо телефон заблокований, помічника можна покликати через функцію Voice Match.

Отже, щоб прослухати уривок з Біблії українською мовою необхідно:

  • запустити на телефоні помічника Google Assistant;
  • активувати команду «Talk to Ukrainian Bible»;
  • обрати жіночій або чоловічий голос з бажаними відтінками.

Читання Біблії за допомогою штучного інтелекту є зручним та корисним, оскільки рядки Святого Письма здатні заспокоїти, налаштувати й нагадати про вічні цінності. А це актуально у будь-який час для кожної людини.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.