Неділя, 23 Червня, 2024

Телеканал “Вітер” – канал вільної інформації

Іноді здається, що у сучасному інформаційному світі можна потонути. Щоб того не сталося, починаємо шукати інформацію, яка є найбільш зрозумілою і доступною. Саме таких принципів дотримуються фахівці каналу «Вітер», які подають актуальну інформацію правдиво, цікаво та неупереджено. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

З історії виникнення каналу

Телеканал «Вітер» роботу з 1 лютого 2019 р. Назву каналу вирішено було обрати абстрактну. Директор ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин» (CBN) Вадим Мурований запропонував назву «Вітер», як символ абсолютної свободи. Засновники мали на меті створити в ефірі вільний і нічим не заангажований простір. 

На час заснування каналу Кіровоградська область вже перейшла з аналогового на цифрове телебачення. Глядачам вже пропонувалося 35 безплатних каналів гарної якості. Перші передачі телеканалу «Вітер» транслювалися на 32 каналі. Спочатку в тестовому режимі телеканал змогли побачити лише жителі Кропивницького та Олександрії, та згодом почалися трансляції на всю Кіровоградську область в цілому. 

Перший час канал транслював свої передачі з п’ятої голини вечора і до першої-другої години ночі. Кожний наступний місяць до мовлення додавали по годині або дві. За умовами офіційної ліцензії канал «Вітер» мав транслювати свої передачі 24 години на добу. Серед контенту каналу одразу з’явилися серіали, художні та документальні фільми. З 23.00 транслювалися концерти зірок світової естради з цікавими розповідями про виконавців та їх твори. Саме такі передачі стали однією з родзинок каналу «Вітер», що дозволило знайти своїх прихильників і поціновувачів. 

Декілька разів на день в телеефірі каналу «Вітер» повторювалися новини. Але канал «Вітер» із самого початку не задумувався як суто інформаційний, передбачалося створення своїх програм. Канал створив ряд ток-шоу, оскільки такий формат завжди популярний. Також є авторські програми. Однією з таких є спортивна програма, яку веде відомий спортивний журналіст Юрій Ілючек. 

Справжнім сюрпризом для глядачів виявилася програма Red Hot Chili People. Це новий формат телепрограми, що передбачає обговорення аудиторією різноманітних питань та аспектів життя із гостями, що запрошені до студії. 

Обов’язковими на каналі є програми для дітей. 

З початку серпня 2023 телеканал «Вітер» припинив мовлення в ефірі цифрової мережі DVB-T2 та підсилює роботу в режимі онлайн. 

Принципи роботи

У своїй діяльності журналісти телеканалу «Вітер» завжди дотримуються своєї мети, яку із  самого початку його заснування формулював Вадим Мурований – стати одним з провідних інформаційних агенцій новин, що надаватиме людям актуальну, правдиву та незалежну інформацію, а також можливість висловити свою думку тим, хто цього потребує. 

Журналісти каналу «Вітер» не зловживають використанням прямої мови посадових осіб і не використовують суб’єктивні судження. Завжди слідкують за повнотою матеріалу. 

На телеканалі регулярними стали сюжети про життя простих людей, що дуже подобається глядачам. Зокрема, був на телеканалі сюжет про вчительку-переселенку з Херсона, яка проводить онлайн заняття з дітьми з різних міст України та світу. Також була розповідь про 73-річну харків’янку, що, не зважаючи на вік та стан здоров’я, разом із волонтерами плете маскувальні сітки. 

Була цікава історія про тварину. Героєм сюжету став кіт Афанасій, що мешкає в читацькій залі обласної бібліотеки ім. Чижевського. 

Подібні сюжети та історії не набридають, а навпаки, підіймають настрій та додають позитиву, що завжди актуально. 

Дуже вдалими є сюжети «Вітру» про події. Наприклад, репортаж про благодійний фестиваль «Щедрик», екскурсію вузькоколійкою в Гайвороні. На думку критиків мультимедіа, ці матеріали журналістів каналу були змістовними, динамічними та цікавими. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.