Четвер, 25 Липня, 2024

Смартфон – мій друг, або як подружити бабусю з сучасними ґаджетами

Пам’ятаєте ті часи, коли простий мобільний телефон з кнопками здавався «технікою на грані фантастики»? А пульт телевізора? Моя бабуся, наприклад, не одразу звиклася з думкою, що перемикати телевізійні канали можна, не підіймаючись з дивану. 

Часи змінюються. Рівень техніки, яка для нас швидко стає звичною, підвищується. І якось не помітно до нашого користування увійшли інтернет, ноутбук, планшет, смартфон. А для людей старшого віку смартфон – це зовсім дивний телефон, що не має кнопок. Як користуватися? Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Безоплатний курс «Смартфон – мій друг»

Добре, коли діти чи онуки можуть приділити час старшим людям і пояснити, як користуватися новою технікою. Та зазвичай у молоді купа своїх справ і часу на бабусю чи дідуся зовсім не вистачає. Тут при нагоді стають безоплатні курси комп’ютерної грамотності, де людей поважного віку вчать користуватися новою сучасною технікою. 

У  Кропивницькому громадською організацією «Вік щастя» в рамках нового проєкту «Підтримка в адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб старшого віку в приймальну громаду» організований курс цифрової грамотності для людей поважного віку «Смартфон – мій друг».  Курс відразу став популярним. 

До речі, саме з курсу комп’ютерної грамотності  почала свою діяльність у Кропивницькому ГО «Вік щастя». Відбулося це у березні 2022, коли «Вік щастя» після повномасштабного вторгнення зі Слов’янська Донецької області переїхав до нашого міста. Перше знайомство з Кропивницьким та його мешканцями відбулося завдяки «Гончаренко Центру» та його директоркою, Вікторією Талашкевич

Особливості навчання людей поважного віку

В роботі з людьми старшого віку дуже важлива послідовність та індивідуальний підхід. Адже кожен зі слухачів курсу вчиться у своєму темпі та потрібно надати достатньо часу для розуміння та практики. Всі ці особливі вимоги враховує при проведенні курсу талановита викладачка Єльміра Чепіга. 

Навчання відбувається послідовно, від найпростішого до складного. В навчанні учасники занять використовують власні смартфони. І це дуже зручно, оскільки таким чином людина спочатку звикає до свого телефону, а потім допомагає іншим. 

На заняттях розбираються питання, які дуже часто турбують літніх людей, що починають користуватися смартфоном: 

  • як прийняти виклик;
  • як подзвонити; 
  • як замовити ліки через телефон;
  • як поповнити свій мобільний номер;
  • як зробити комунальні платежі; 
  • як зв’язатися з рідними через відеозв’язок…

І подібних питань багато. Тих самих, що звичайним користувачам здаються надто простими й не вартими уваги. 

Окреме заняття присвячується користуванню інтернет-банком та сплаті комунальних послуг через телефон. Ця процедура значно економить час наших мам і бабусь, не змушуючи їх стояти в черзі. 

Велике захоплення слухачів курсу викликало заняття, що присвячено роботі з камерою. Як же зручно, коли за допомогою телефону можна зробити фото і відео! Разом із вчителькою учасники розбирали налаштування камери, вчилися їх змінювати, робити фото і створювати колажі. 

Своїми враженнями, відгуками та здобутками учасники курсу «Смартфон – мій друг» із задоволенням ділилися в загальних чатах у месенджерах (користуватися якими, до речі, також навчають на курсі). 

По закінченні курсу слухачі сміливіше користуються смартфоном. За словами однієї зі слухачок, вона навчилася «розмовляти та домовлятися з ним», а також легко розв’язувати нагальні питання за допомогою смартфона.

А навички користування месенджерами дають змогу бути на зв’язку з друзями та рідними, навіть якщо вони дуже далеко. 

Заняття на курсі «Смартфон – мій друг» безоплатні, що для людей поважного віку є дуже важливим. І, якщо навчатися у колі друзів та однодумців, матеріал засвоюється без особливих зусиль. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.