Пам’ятаєте ті часи, коли простий мобільний телефон з кнопками здавався «технікою на грані фантастики»? А пульт телевізора? Моя бабуся, наприклад, не одразу звиклася з думкою, що перемикати телевізійні канали можна, не підіймаючись з дивану.
Часи змінюються. Рівень техніки, яка для нас швидко стає звичною, підвищується. І якось не помітно до нашого користування увійшли інтернет, ноутбук, планшет, смартфон. А для людей старшого віку смартфон – це зовсім дивний телефон, що не має кнопок. Як користуватися? Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.
Безоплатний курс «Смартфон – мій друг»
Добре, коли діти чи онуки можуть приділити час старшим людям і пояснити, як користуватися новою технікою. Та зазвичай у молоді купа своїх справ і часу на бабусю чи дідуся зовсім не вистачає. Тут при нагоді стають безоплатні курси комп’ютерної грамотності, де людей поважного віку вчать користуватися новою сучасною технікою.
У Кропивницькому громадською організацією «Вік щастя» в рамках нового проєкту «Підтримка в адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб старшого віку в приймальну громаду» організований курс цифрової грамотності для людей поважного віку «Смартфон – мій друг». Курс відразу став популярним.
До речі, саме з курсу комп’ютерної грамотності почала свою діяльність у Кропивницькому ГО «Вік щастя». Відбулося це у березні 2022, коли «Вік щастя» після повномасштабного вторгнення зі Слов’янська Донецької області переїхав до нашого міста. Перше знайомство з Кропивницьким та його мешканцями відбулося завдяки «Гончаренко Центру» та його директоркою, Вікторією Талашкевич.
Особливості навчання людей поважного віку
В роботі з людьми старшого віку дуже важлива послідовність та індивідуальний підхід. Адже кожен зі слухачів курсу вчиться у своєму темпі та потрібно надати достатньо часу для розуміння та практики. Всі ці особливі вимоги враховує при проведенні курсу талановита викладачка Єльміра Чепіга.
Навчання відбувається послідовно, від найпростішого до складного. В навчанні учасники занять використовують власні смартфони. І це дуже зручно, оскільки таким чином людина спочатку звикає до свого телефону, а потім допомагає іншим.
На заняттях розбираються питання, які дуже часто турбують літніх людей, що починають користуватися смартфоном:
- як прийняти виклик;
- як подзвонити;
- як замовити ліки через телефон;
- як поповнити свій мобільний номер;
- як зробити комунальні платежі;
- як зв’язатися з рідними через відеозв’язок…
І подібних питань багато. Тих самих, що звичайним користувачам здаються надто простими й не вартими уваги.
Окреме заняття присвячується користуванню інтернет-банком та сплаті комунальних послуг через телефон. Ця процедура значно економить час наших мам і бабусь, не змушуючи їх стояти в черзі.
Велике захоплення слухачів курсу викликало заняття, що присвячено роботі з камерою. Як же зручно, коли за допомогою телефону можна зробити фото і відео! Разом із вчителькою учасники розбирали налаштування камери, вчилися їх змінювати, робити фото і створювати колажі.
Своїми враженнями, відгуками та здобутками учасники курсу «Смартфон – мій друг» із задоволенням ділилися в загальних чатах у месенджерах (користуватися якими, до речі, також навчають на курсі).
По закінченні курсу слухачі сміливіше користуються смартфоном. За словами однієї зі слухачок, вона навчилася «розмовляти та домовлятися з ним», а також легко розв’язувати нагальні питання за допомогою смартфона.
А навички користування месенджерами дають змогу бути на зв’язку з друзями та рідними, навіть якщо вони дуже далеко.
Заняття на курсі «Смартфон – мій друг» безоплатні, що для людей поважного віку є дуже важливим. І, якщо навчатися у колі друзів та однодумців, матеріал засвоюється без особливих зусиль.