Вівторок, 16 Липня, 2024

Кращі сувеніри Кропивницького: що лишити собі на згадку про подорож?

Коли людина відвідує українські міста, то зазвичай, хоче щось купити на згадку про подорож. Щось суто місцеве – з унікальним колоритом, символікою. Туристичні міста багаті на таку продукцію, дуже великою популярністю користується:

•         Шоколад зроблений в Львові.

•         Скло зроблене кращими майстрами.

•         Карамель.

•         Розмовники.

•         Екосумки.

•         Футболки, чашки, гаманці.

Насправді, повідомляє сайт kropyvnytskyi-future, в нашому місті також багато сувенірної продукції – як для туристів, так і для містян. При чому і кіровоградської, і єлисаветградської, кропивницької області є досить багато банальних речей, часто їх роблять для нас на замовлення, до речі наші сусідні області. Але в кіровоградських магазинах можна знайти і дуже креативні, унікальні сувеніри, яких дійсно ніде не купити.

Путівники

Кілька років тому нереально було в місті знайти хоча б якийсь путівник, були тільки туристичні карти Кіровограда з назвами вулиць та кількома фото. Сьогодні дуже багато корисної літератури і є навіть путівники. Можна також придбати «Туристичний довідник міста» – якісне видання, де є адреси, телефони, короткі описи музеїв. З такою інформацією досить легко мандрувати по місту туристам.

Якщо ви шукаєте досить бюджетний варіант, то зверніть увагу на «Паспорт кіровоградця». Тут є всі потрібні туристу телефони закладів, фото цікавих місць, також карта центральної частини міста. «Вулицями нашого міста» – це не є путівником, але в якості сувеніру для дорослих та дітей підходить ідеально.

Посуд

Найбільше у нас сувенірного посуду – чашок, кухолів, тарілок. Вони є в деяких магазинах і в художніх салонах міської ради. Більшість товару декоративні, тобто їсти чи пити з них неможливо. Реально також знайти чашки з символікою міста. Щодо декоративних тарілок, то придбати високохудожній варіант легко – тарілки місцевих керамістів Миколи та Олександра Фірсових.

Їстівні пряники

Такі пряники оздоблені видами міста їх можна придбати в пряничних або замовити в майстерні через соціальні мережі. Ціна невелика, є можливість замовлення набір з декількох штук, а можна тільки один. Вони смачні, мають великий термін придатності – рік, рецептура без добавлення консервантів. Картинки роблять з харчової фарби. Є їстівні сувеніри і для маленьких діток – пряники в виді розфарбовки.

Пейзажі міста

Найцікавішими сувенірами з місцевим колоритом являються репродукції картин сучасних митців-художників і старовинних фото Єлисаветграда на холсті або кераміці. Вибір дуже великий. У Художньому салоні «Аполлоні» можна купити репродукції в кераміці від Андрія Ліпатова та Сергія Цемрюка. На них відображено місто саме так, яким його бачать художники. Ще цікаво те, що керамічні панно представлені в трьох варіантах – з написами: «Єлисаветград», «Кропивницький», «Кіровоград». Тут вже, кому як буде ближче.

У галереї «Єлисаветград» – репродукції робіт на полотні чернігівського художника Леоніда Забровського, який спеціально приїздив у наше місто, щоб писати свою унікальну архітектуру. З його робіт справжні шедеври: «Синагога», «Музей Осмьоркін», «Будинок Харлаба на Дворцовій». Варто зазначити, що кожна картина має свою історію написання. Є оригінали робіт в галереї, але вони не продаються.

Андрій Ліпатов – сучасний львівський художник, він знайшов свою нішу в цьому світі – пише Львів з початку 20 століття за тогочасними фото. Його пейзажі дуже свіжі, яскраві, на них приємно дивитися. Але ще його стиль дуже підходить Кіровограду. Подивіться на його пейзаж в інтернеті, спочатку здається, що то не Львів, а вулиця Дворцова під дощем. Це помітив багато хто, та замовили художнику цілу серію «єлисаветградських пейзажів». Його роботи мають помірну ціну. Відвідавши галерею «Професіонал» ви можете знайти невеликі дуже гарні, керамічні панно з зображенням фортеці, та інших пам’яток.

Листівки

Їх вдосталь, тим більше вони різні. Ви можете вибрати декілька наборів листівок від самих популярних видавництв. Є багато назв, самі яскраві «Згадка про рідне місто», «Легенди нашого Кропивницького». Симпатичні набори місцевої художниці Наталії Соловйової «Двері старого міста», «Двері старого Кіровограду».

Поруч з листівками можна купити спеціальні місцеві блокноти є крихітні кишенькові формату А8, великі з магнітами на холодильник, або магнітні дошки з видами міста на кожній сторінці. Ціни різні, доступні для всіх. У туристів навіть є можливість купити патріотичну обкладинку на паспорт, на ній зображене місто сфотографоване з «висоти пташиного польоту».

Ляльки, ведмедики ручної роботи

Є багато майстрів, брендів, які займаються розробкою та пошиттям іграшок, ляльок, пледів, подушок ручної роботи. Матеріали які використовують для наповнення – гапоалергенні, безпечні для дорослих та малюків. Кожен турист може замовити індивідуально той варіант, який йому найбільше сподобається.

Ляльки ручної роботи – гордість нашого міста. Ще з 90-х років люди активно займались їх пошиттям. Вважалось, що майстер під час роботи вкладає душу, гарні думки та побажання. В свій час було прийнято на хрестини малюка кумам дарувати оберіг в виді ляльки. Зараз, кожен турист і містянин може замовити або купити вже готові варіанти на базарі, магазині. Варто зазначити, що всі ляльки унікальні, вони не повторюються.

Кропивницькі вишиванки

Вишиванка з давнього часу була святинею українського народу. Вважалось, що кожна вишиванка несла в собі генетичний код. Вони служили оберегами, символами величі та могучості нації. В нашому місті на ринку, в магазинах сувенірів також можна купити справжню, виготовлену власноруч вишиванку. Є багато розмірів, візерунків, які майстри вправно наносять на тканину.

Якщо людина не може вирішити, що їй краще підходить, то продавці або навіть майстри завжди допоможуть. Ціни на таку одежину помірні. Все залежить від тканини, якості роботи, ниток які застосовували для пошиття.

Сувенірів в місті та області дуже багато, і який обрати, вирішувати тільки туристам. Хочеться сказати одне, що центральна Україна одна з найкращих та найгарніших місць України яку потрібно обов’язково відвідати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.