П’ятниця, 29 Березня, 2024

ТОП-5 причин чому варто працювати ІТ-шником у Кропивницькому

 

«Сфера ІТ постійно розширюється та потребує нових спеціалістів» – словосполучення, яке вже років п’ять як всім приїлося, але від цього не перестало бути актуальним. Бо це дійсно одна з небагатьох сфер яка, як не крути, постійно розширюється і стає дотичною навіть до тих спеціальностей, яких би ніхто ніколи не запідозрив у зв’язку з комп’ютерними технологіями. Глобальне оцифрування усіх сфер життя проявляється і в нашому обласному центрі. Список ІТ-вакансій у Кропивницькому постійно зростає; це чудовий привід замислитися про знайомство з інформаційними технологіями у випадку, якщо хтось шукає роботу чи планує розпочати нову кар’єру у, м’яко кажучи, далеко не студентському віці. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua

Чому люди бояться ІТ?

«Є певний стереотип, згідно з яким комп’ютерними та інформаційними технологіями можуть займатися тільки молоді та просунуті люди, які закінчили математичний ВУЗ з червоним дипломом. До речі, мене тішить слово «займатися». Воно не зовсім коректне, проте я не просто так його вживаю; воно кумедне. «Займатися» – робити щось таке, що приховано від звичайних смертних», – із посмішкою розказує програміст з Кропивницького Сергій Огієнко.

З таким поясненням важко не погодитися. Кропивничани, як і всі нормальні люди, життя яких не було тісно пов’язане з новим програмним «софтом», з насторогою відносяться до нових робочих галузей, тим більше тих, суть яких не можуть пояснити. Проте є багато причин, чому варто звернути увагу на сферу ІТ.

Почати працювати можна в будь-якому віці

Освоїтися в новій професії не складно. Особливо, коли численні школи та клуби ІТ у Кропивницькому пропонують свої послуги щодо навчання нових кадрів.

«Якщо ви хочете змінити професію і шукаєте щось перспективне та сучасне, то цей курс допоможе вам освоїти одну з найпопулярніших професій у світі». – повідомляється на сайті академії «Крок». При цьому – жодного слова про вікові обмеження.

Аби залучити до ІТ кропивничан, які мають сумніви щодо сумісності свого віку з цією сферою, Кропивницька міська рада проводить відповідні заходи. В 2021 році було проведено короткострокові курси для містян та мешканців області, які зацікавилися ближче познайомитись з комп’ютерним обладнанням і програмним забезпеченням «першої необхідності». 

Програма запроваджена в рамках реалізації Концепції розвитку цифрових компетентностей громадян. Заняття проходили на базі НВО “Гімназія ім. Тараса Шевченка”.

«Ми розпочинаємо спеціальний освітній проєкт для людей, які вже вийшли на заслужений відпочинок і не володіють комп’ютером. Цей проєкт буде в новинку і для вас, і для нас, адже міська рада Кропивницького організовує і проводить подібні курси вперше», – прокоментувала представниця виконавчого комітету міської ради Світлана Балакірєва.

Завжди є нові вакансії

Знайти роботу навіть у важкі часи завжди легше тим хто на «ти» з комп’ютером. А ще краще – якщо людина володіє будь-якою мовою програмування, навичками верстальника чи графічного дизайнера. Як мінімум – бажанням освоїти ці галузі. Зі зростанням попиту на ІТ спеціалістів та оцифровуваністю усіх сфер життя є потреба не лише в тих, хто пише комп’ютерні коди і алгоритми, розробляє чи впроваджує програми, але й у педагогах, які можуть проводити навчання для початківців. У будь-якій фірмі, магазині, аптеці, школі чи салоні потрібні люди, які будуть адмініструвати офіційний сайт, тестувати нову продукцію, стежити за інформаційною безпекою, системою оплати чи реєстрації клієнтів, нарахуванням заробітних плат чи веденням документацію. Потенціальний робітник буде вигідно відрізнятися від конкурентів, володіючи, як мінімум, навичкою користування 1С.

Здобути освіту можна за кілька днів

Щоб стати хорошим програмістом, потрібно, звісно, вкласти в навчання не один день чи навіть місць. Проте, терміни, за які можна отримати «грошову» професію, у 21 столітті суттєво відрізняються від тих, які були загальноприйнятими раніше. Більше не потрібно довго роздумувати «варто чи не варто» занурюватись в нову сферу діяльності (а що як не вийде, засудять люди, не буде шляху назад), місяцями готуватися до вступних іспитів та витрачати кілька років на отримання диплома. Стати сертифікованим айтівецем будь-якого напрямку можна за лічені тижні. Такої бази буде достатньо, аби почати заробляти перші гроші та «напрацьовувати» клієнтів в процесі роботи. У Кропивницькому здобути ІТ-професію можна в комп’ютерній академії «Крок», «Ш++», «EVNE».

Гнучкі графіки, дистанційна робота та сам собі начальник

Володіючи будь-якою ІТ-професією можна легко знайти роботу на біржах фрілансу (як вітчизняних, так і зарубіжних). Багато роботодавців саме туди «викидають» замовлення про виконання «разових» робіт (коли не потрібно влаштовуватися на роботу, щоб отримати 3-5 тисяч гривень за місяць.

«Айтішник – звучить гордо, чи не так? Це тому, що роботодавці, як правило, нас шукають самі. Якщо ти хороший айтівець, то за тебе ще й посперечаються. А коли є кілька замовлень від різних роботодавців (наприклад, верстка сайту чи розробка дизайну), то ти сам обираєш, чиє замовлення виконувати в першу чергу», – говорить Іван. Молодий кропивничанин «фрілансить» на міських форумах. До нього часто звертаються молоді (і не дуже) міські компанії, яким треба змінити дизайн сайту, налагодити роботу ботів, розробити нову рекламу тощо.

Висока платня

Мабуть, це головний критерій, від якого відштовхуються кропивничани, що шукають роботу. Працювати веб-дизайнером, розробляти комп’ютерні ігри, додатки, розбиратися в мережах, створювати і запускати конкурентоспроможну рекламу, писати коди для обчислювальних програм – це все коштує недешево. Але роботодавці готові платити за це хорошим спеціалістам, адже жодна фірма не може існувати без реклами, документаційного обліку, представництва в інтернеті та просто якісного офісного технічного забезпечення. Платять, як правило, добре. «Людині, яка інвестувала гроші у свій проєкт і хоче «запустити» його як можна скоріше – відповідно, відбити ці гроші і отримати прибуток, – не цікаво працювати з дилетантами. Логічно одразу знайти дорогого, але хорошого спеціаліста, який зробить роботу вчасно і якісно», – продовжує пояснювати Іван.

Ще безліч причин, які вартують уваги

Бути айтівецем – означає працювати на те, щоб зробити життя кращим. І своє власне, і життя інших людей. Адже вся ІТ-сфера націлена на вдосконалення систем обслуговування та навчання. Так з’являються, до прикладу,  нові мобільні додатки, що покращують якість та швидкість обслуговування клієнтів інтернет-магазинів, аптек, таксопарків, лікарень, державних установ. У Кропивницькому це особливо актуально. Ринок ІТ на обласному рівні має ще багато «білих плям» (можна називати їх не зайнятими нішами). Тут легше заявити про себе ніж, скажімо, у Києві, Харкові чи Львові, а тим паче – за кордоном. Саме тому багато місцевих спеціалістів не квапляться виїжджати до мегаполісів. Вони обирають займатися улюбленою та прибутковою справою, сидячи в якомусь зі спальних районів міста, затишній кав’ярні на Дворцовій чи навіть у будь-якому невеличкому селі, де є стабільне інтернет-з’єднання.

Спробувати свої сили в ІТ варто хоча б для того, щоб зрозуміти, яка саме галузь вам підходить та наскільки корисними ви можете бути для суспільства. Комп’ютерні академії Кропивницького та численні міські ІТ-марафони – чудовий привід для того, щоб протестувати свої здібності, знайти нових друзів, творчо проявитися та зробити власний внесок в історію рідного міста.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.