Субота, 20 Квітня, 2024

Скільки після підвищення тарифів доведеться платити кропивничанам за  злив нечистот?

У Кропивницькому розпочалися справжні протести. Повстали підприємці, які займаються викачкою і перевозкою стоків. Зібралися всі біля місцевої насосної станції водоканалу. Далі на kropyvnytskyi-future.

Їм не подобається те, що за злив нечистот комунальному підприємству «Дніпро-Кіровоград» прийдеться платити в два рази більше. З 1 серпня кубометр стоків для асенізаторів коштує 40 гривень 80 копійок.

Збори підприємців та їх думка

20 перевізників зібралися біля насосної станції водоканалу, щоб дізнатися причину такого різкого підвищення ціни.

Перевізник Андрій Чабан розповів, що в договорі з підприємством «Дніпро-Кіровоград» йдеться про те, що за 5 днів вони повинні попередити про зміни, прислати відповідний лист. Чоловік говорить, що ні одного листа йому не приходило. 

Крім того, дуже цікавить чому люди платять не за реальні куби, які перевозять, а повну ціну. Бочка чоловіка може вмістити 11 кубів, і коли чоловік перевозить від 5 до 10, все рівно платить, як за 11 кубів.

Коментарі від директора підприємства «Дніпро-Кіровоград»

Директор Олександр Пісний прокоментував ситуацію, він сказав, що попереджувальні листи про підвищення розміру плати за перевозку та очищення стоків опублікували на сайті підприємства 1 серпня.

З його слів, зрозуміло, що підприємство дотримується усіх пунктів договору. Крім того, Пісний зазначив, що коли перевізники мають бочки, які не розділені на відсіки. Вони возять неповну бочку, таким чином підприємство не може встановлювати і вимірювати скільки нечистот перевозиться. Є правила, є договір, який підписали перевізники. Згідно нього ведеться робота.

Збори та суперечка тривала більше 5 годин.

Чому тарифи зросли?

Пісний пояснив, що «Дніпро-Кіровоград», приймаючи зливи, мають їх розводити водою, щоб отримати відповідні норми.

Тариф вирішили підвищити, щоб можна було покрити тариф на воду. Тобто, коли він підвищився, то став відповідати  вартості 0,7 кубометрів води, якою розводяться нечистоти, які не відповідають гранично допустимій концентрації. Вода має свою ціну, тому вони не можуть залишити тариф на рівні 20 гривень 80 копійок.

Ціна за послугу

Кожний перевізник має свої ціни на послуги, вони різні. Інна Іванченко 70-річна місцева жителька, сказала, що їй за викачку нечистот потрібно платити 600 гривень. Викачувати потрібно 2 рази на місяць. Тобто, якщо буде дорожче, то її це не влаштовує бо платити прийдеться більше на 150 гривень.

За слів Наталі Великої, сусідки Інни, послугами асенізатора користується тільки 1 раз на місяць.

Чи буде єдиний тариф для споживачів?

За інформацією наданою директором підприємства «Дніпро-Кіровоград» Олександра Пісного, зрозуміло, що послугу в Кіровоградській області надає 60 перевізників.

Планується проводити тендер, щоб знайти ті підприємства, які зможуть працювати зі споживачами відповідно єдиного тарифу.

Всі протестувальники розійшлися, так нічого і не вирішивши. Кожен залишився при своїй думці, як говорять деякі з них, що не отримали повноцінної, правдивої відповіді від підприємства «Дніпро-Кіровоград». 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.