Субота, 12 Жовтня, 2024

Міфи про кропивницьку ІТ-сферу

Інколи людям здається, що професія програміста пов’язана з логікою і навчанням, не може мати вигадок, але насправді це не так, і в цій сфері так багато міфів, що вони часом починають просочуватися в реальність. Аліна Маркіна з Кропивницького, яка нині освоюється в ІТ розповіла про всі міфи ІТ, які є і дала розгорнуті пояснення, про це далі в статті. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Здібності до програмування тісно пов’язані з математичними здібностями

Аліна говорить, що це і так, і ні. Якщо людина гарно вміє рахувати, це ще не говорить про те, що вона буде професійним розробником програм. І коли у когось немає схильності до математики, він все одно зможе проявити себе у програмуванні. Тут важливо визначати настільки ефективний код. 

Можна спеціалізуватися на чомусь одному

Сфера програмування дуже швидко розвивається, тому вчитися доведеться все життя. Коли людина приймає рішення вивчити досконально якусь окрему мову програмування, то це правильне рішення, адже це дозволить вам краще розуміти всі тонкощі мови і краще працювати з ними. Але велика помилка, коли людина зупиняється на чомусь одному. 

Програмування – це просто написати код 

Люди інколи думають, що розробники просто переводять ідеї в код. І багато хто, розуміє, що при цьому приймається багато рішень. Сюди потрібно віднести рішення пов’язані не з кодом, а з дизайном, або якимись іншими вимогами. Хороші розробники слідкують за цими питаннями і в команді обговорюють їх, а більш легкі рішення приймаються самостійно. 

Професіоналізм в роботі цілими днями

Аліна розповіла, що деякі її друзі, які взагалі не мають поняття, що таке програмування уявляють собі картинку: як вона сидить цілими днями і працює, при цьому п’є енергетичні напої, щоб не заснути. Долі правди в цьому немає ніякої, бо дівчина розписує собі план, по якому веде роботу. 

Мова програмування опановується за кілька тижнів

Дівчина пояснила, що за кілька тижнів можна вивчити тільки базовий синтаксис, але це не говорить про майстерність програміста. Щоб досконально вивчити мову на гарному рівні, потрібно мати інтерес до неї, терпіння, і практику. 

Приклад, коли людині повинні зробити операцію, вона хоче, щоб її оперував лікар, який не тільки навчався за допомогою книжок, але і проходив практику. Щоб стати хірургом людина повинна провести багато часу в практиці, і брати участь в операціях. Загалом варто уявити, що програміст теж хірург, тому гарному розробнику теж потрібна м’язова пам’ять. 

У розробників погано розвинуті соціальні навички

Багато людей думає, що програмісти – одинаки, які не відходять від свого ПК і причому сидять в ізоляції від навколишнього світу. А коли їм доводиться стикатися з людьми, вони починають губитися. Найчастіше такі ідеї спонукають менеджерів спілкуватися з розробниками таким чином, що це може образити команду. 

Насправді програмісти, це прості люди, вони не безпорадні, постійно приймають важливі рішення. А той факт, що вони обожнюють писати код, взагалі не говорить про те, що вони люблять усамітнюватися. 

Розробка – це не творчість

Програмування – це постійно нові технології, логіка, мистецтво. Люди, які не знають, що це таке, часто не бачать краси, яка є в коду. Навіть самі розробники можуть цього не помічати. Багато професіоналів ІТ порівнюють написання коду з написанням віршів. Це безперечно творчість. 

Програмування – це нудно

Всім людям інколи буває нудно, але не присвячувати все життя тому, що вас взагалі не захоплює. Писати коди – це вже захоплення. Тут відбувається справжня магія: архітектури, мови, математики. Людям, які не знайомі з програмуванням, воно може бути зовсім не цікавим. Але розробники досконально знають, що писати коди – це постійно шукати щось нове, а коли людина це робить, то воно ніяк не може набриднути. 

Чи генії розробники?

Щоб стати програмістом, не потрібно мати щось незвичайне. Потрібно просто мати бажання, вміння вчитися і головне – старатися. Під час роботи, написання програм людина буде стикатися з помилками. Але тут варто пам’ятати, що той, хто раз помиляється, може робити висновки і напрацьовує досвід, який можна використовувати в майбутньому. Як висновок, що такі люди стають гарними розробниками. 

Мова програмування одна з найкращих

У світі програмування взагалі немає такого поняття. Одна мова не може використовуватися на всі випадки життя. Кожна мова має своє місце, кожна може бути кращою за інших при написанні певних програм. Для створення різних програм береться своя мова. 

Він зробив сайт, значить став програмістом

Взагалі недостатньо зробити ресурс для того, щоб вважати себе програмістом. Є низки спеціальних сервісів, за допомогою набору готових блоків, дають змогу створити веб сайт за кілька хвилин. Якщо брати реальне програмування, то тут набагато все складніше, особливо, коли потрібно створити персональний продукт. 

Програмісти ремонтують чайники, телефони, холодильники

Побутова техніка взагалі не має ніякого відношення до програмування. Є тільки програми, які керують її роботою, які пишуть зазвичай мовами легко зрозумілими для машин, а не для людей. Без спеціальних програм, кодер не зможе побачити ці дані. Більша частина помилок трапляється не від порушення програми, а від порушення фізичної частини. Тому програміст безсилий в цій ситуації. 

Всі, хто пише коди – це хакери?

Насправді говорить Аліна, це різні речі, бо хакери використовують в своїй підступній роботі вразливості програм та систем для їх зламу і подальших дій. Програмісти діють без залучення протизаконних методів. Більше того, розібратися в коді, який був написаний іншою людиною, програмісти інколи втрачають кілька днів. 

У всіх ІТ компаніях не потрібні інші професії, крім програмістів

ІТ компанія – це будь яка інша компанія, яка потребує не тільки технічних спеціалістів, які будуть займатися кодуванням, але і інший персонал. В ІТ компаніях є поширені такі професії: менеджер, юристи, та багато інших. Існують і фірми, де технічних спеціалістів потрібно набагато менше, ніж працівників інших спеціальностей. В Кропивницькому таких немає. 

Хто взагалі користується ІТ послугами?

Коли інтернет почав активно розвиватися зникла необхідність шукати цільову аудиторію, простими словами клієнтів. Багато сучасних ІТ компаній керуються саме цим принципом. Команда розробників може знаходитися в Кропивницькому, що дає свої переваги, а сам замовник за кордоном. Найчастіше послугами ІТ користуються великі, малі компанії, які ведуть успішний бізнес і хочуть, щоб він приносив їм великий прибуток.

Чи ІТ сфера прибуткова?

На це питання в Аліни немає чіткого коментаря, адже тут все індивідуально, залежить від компанії, її стратегії розвитку. Але, якщо розглядати в цілому, то більшість компаній надає перевагу західному ринку, де оплата праці в рази більша, сфера є прибутковою. З кожним роком зростає потреба в кваліфікованих робітниках. Коли будуть швидкі темпи технологічного розвитку, то більше буде зростати дана потреба. 

ІТ компанії є передовими у запровадженні ініціатив соціальної відповідальності

Це є правдою, бо має великий зв’язок з цільовими ринками. Щоб отримати розуміння про потреби користувача послуг, потрібно проводити детальний аналіз того, що його оточує. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.