Субота, 27 Квітня, 2024

Кропивницький – маленький Париж в Україні

Історичний центр Кропивницького має особливу біографію. Як і будь-яке місто в Україні, Кропивницький постраждав під час Другої світової війни, проте частково збереглася ціла забудова культових будівель другої половини 19 століття. Родзинкою міста є різноманітні архітектурні стилі кількох епох, які гармонують поряд один з одним. Сучасним спорудам тут також приділяють багато уваги, адже не будь-які скляні будинки можуть підкреслювати пишність архітектури минулого століття. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Кропивницький – обласний центр, розташований у центральній частині України. Багато хто його пам’ятає під іншою назвою – Кіровоград. Це досить невелике і непримітне містечко, яке є важливим торговим і залізничним вузлом. На жаль, іноземці та туристи з великих українських міст рідко приїжджають сюди, але якщо вам пощастить провести вихідні у Кропивницькому, ви зрозумієте, що всі сильно недооцінюють це місце.

Отже, ми сподіваємося, що ви з тих туристів, які постійно шукають щось нове у рідній країні та збираєтесь відвідати Кропивницький, то сьогодні ви дізнаєтесь з чого почати та на що звернути увагу.

Фортеця святої Єлизавети

Перше туристичне місце, яке необхідно відвідати всім, хто вперше у Кропивницькому – це Фортеця святої Єлизавети, власне навколо якої і починалося будівництво міста.

На жаль, від фортеці особливо нічого не залишилося, окрім земляних валів, що утворюють цікавий шестикутник. Ну а саму фортецю можна побачити на старих знімках та її частину – на міському гербі.

Головна синагога

1893 року синагога в Кропивницькому була закрита через аварійний стан. За кілька років єврейські громади вирішили звести на її місці невелику синагогу на два поверхи з підвалом. На той час у місті працював популярний архітектор Олександр Лишневський, роботу якого збереглася до нашого часу.

У той період особливо популярним був напрям еклектика, але ми явно бачимо змішану архітектуру з нотками мавританського стилю. Невеликі вежі, що височіли, надали пишності споруді і зробили її примітною серед сумних житлових будинків.

Водолікарня Гольденберга

Водолікарня Гольденберга була зведена наприкінці 19 століття і з того часу є популярним будинком у місті. На той час здравиця користувалася особливою популярністю серед найбагатших людей цієї місцевості. Будівлю було збудовано архітектором Яковом Паученком на замовлення Ісаака Гольденберга, який на той час був відомим лікарем. Саме він оснастив лікарню найпередовішими технологіями того часу, щоб багатії могли скористатися найкращими цілющими процедурами.

Сьогодні ця будівля також виконує роль не лише медичного закладу, а й пам’ятки архітектури. Мавританський стиль можна побачити у багатьох елементах декору.

Місцеві жителі часто порівнюють своє місто з Парижем, і це не просто так. Легковажний вплив різних періодів життя, як у Кропивницькому, так і в Парижі постійно повертався до класичної симетрії.

Не секрет, що архітектори різних епох кидалися з крайнощів у крайність, роблячи різні міста схожими на фестиваль холі в Індії, але в Кропивницькому суворий порядок, функціональність та малоповерховість міста були не зачеплені архітекторами.

На жаль, більшість старовинних будов переживають не найкращі часи – і це помилка місцевих управлінців. Збереження візуального ряду невисоких будівель з минулих століть – це спадщина всіх людей, яка потребує дбайливого ставлення та регулярних реставрацій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.