Понеділок, 29 Квітня, 2024

ТОП-причин для кропивничан стати програмістом

Професія ІТ-програміст займає перші показники рейтингів найпопулярніших професій в Україні. Варто зазначити, що людина, яка навчається цій справі користується повагою в суспільстві, і заробляє гарні гроші. Послуги висококваліфікованих програмістів є затребуваними в розвинених країнах світу. Можна сміливо говорити про те, що для хорошого фахівця не існує кордонів.

Чому варто вчитися на програміста і опанувати знання розповіла Аліна Маркіна з Кропивницького, яка спочатку вивчилася на гуманітарії, а тепер навчається в ІТ-школі. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Ким можна стати у ІТ-сфері

Аліна говорить, що перед тим, як вирішити стати програмістом і визначитися з видом діяльності, потрібно визначитися, чим саме хочеться займатися. ІТ компанії так само як і інші виробники, займаються виготовленням власного продукту тобто, веб-сайтів, додатків. Тільки замість сировини використовують інтелект співробітників та ресурс ПК. Діяльність програмістів заведено ділити на різні види:

Front-end розробка – це перетворення програмних даних у графічний інтерфейс з яким будуть взаємодіяти користувачі.

Back-end розробка – це створення програмно-апаратної частини продукту. Аліна пояснює, що є кілька підрозділів цієї сфери, а саме: дизайнерське направлення – розроблення інтерфейсів для користувачів продукту. Тестування – проведення ручних та машинних текстів для оцінки якості фінального продукту.

Люди, які хочуть мати справу з кодами та програмуванням, але їм більше цікава перспектива роботи в ІТ, можуть розглядати інші професії, який є дуже багато в цій сфері:

  • ІТ-рекрутер.
  • Графічний дизайнер.
  • Бізнес.
  • Аналітик та багато інших.

Тут ведеться робота з людьми, проєктами, дизайном. Всі професії найбільше підходять людям, організованим, творчим, які мають гарне аналітичне мислення.

Як правильно вибрати ІТ спеціалізацію?

Аліна Маркіна трішки розповіла про те, як вона обирала собі професію. Коли дівчина визначилася з конкретною нішею вона проаналізувала кілька чинників. Перше – це визначила свої сильні сторони. Навички, які потрібні для обраної спеціалізації. Кожна вакансія у сфері комп’ютерних технологій має певні вимоги. В дівчини з самого початку було розуміння, де вона буде працювати, бо вона подивилася всі вакансії.

Аліна говорить, що серед базових знань дуже важливо вивчити англійську мову, мати усидливість і тренувати себе в плані відповідальності. Коли все готово, то можна освоювати обрану професію.

З чого розпочати навчання?

Варто заручитися підтримкою. Якщо у вас є знайомий програміст, який згоден пояснити вам певні питання, які виникають на перших етапах навчання, то це буде дуже добре. Якщо ні, то не варто засмучуватися. Ментора можна знайти на різних біржах, тематичних форумах.

Ви можете почати самостійно навчатися. Перед тим, як йти на курси айтішників, можна початкову базу освоїти самостійно. У мережі є багато підручників, всілякі безкоштовні курси, відео-уроки. Мінус самостійного навчання в тому, що тут немає системності.

Також освоїти ази програмування допомагають професійні курси. Коли книжок, відео, форумів недостатньо, можна просто піти на курси. Плюси такого навчання в тому, що ви легко можете освоїти нову професію для себе віддалено в онлайн форматі, не відриваючись від головної роботи.

Як швидко можна побудувати кар’єру

Програмісту-початківцю варто бути активним і старатися приєднатись до групи однодумців, або зібрати їх навколо себе. Разом легше знайти ефективну бізнес-ідею, інвесторів, гідних роботодавців – можна влаштуватися працювати навіть за кордоном. Щоправда, для цього варто вчити англійську мову, щоб читати технічну документацію в оригіналі. Якщо людина вивчила кілька мов хоча б на базовому рівні – це теж стане великою перевагою. Любов до математики також грає велику роль, бо як не крути, а програми розробляють саме на основі знать цієї науки.

Основні причини стати програмістом

Вважається, що програміст – це одна з наймолодших  спеціальностей, які постійно розвиваються і є затребуваними. Якщо людина друже з математикою, любе технічні предмети і має гарне логічне мислення, то її варто розглянути цю професію.

Творча робота

Роман Шмельов засновник Кропивницької ІТ-школи програмування «Ш+» говорить, що програмування – це творча діяльність. Щодня учні в його школі стикаються з різноманітними цікавими завданнями, і знаходять для них витончені і гарні рішення.

Тут важливо розуміти, що крім творчості діяльність програміста містить багато рутини. Потрібно бути готовим, що вам знадобиться багато терпіння і посидючість, велика частина часу йде на пошук похибок у коді та його налагодженню.

Затребуваність

Програмування стало однією з найбільш популярних спеціальностей у світі, і попит на нього продовжує рости. Це не дивно, адже інформаційні технології постійно розвиваються та оточують людей буквально на кожному кроці. Велика частина дійсності і перемістилася на простори інтернету, де можна зробити практично все.

Великий дохід

Програміст відноситься до найбільш високооплачуваних категорій працівників, цю професію високо цінують на ринку праці. Заробітна плата спеціаліста становить від 2 до 10 тисяч доларів, і вище, все залежить від рівня професійних здібностей і знань.

Часто великі компанії готові створювати комфортні умови для роботи цінних фахівців, вони забезпечують можливості для занять спортом, відпочинку та просто зміни діяльності, що дуже важливо, враховуючи, що ця професія пов’язана з малорухливим способом життя.

Вільний графік роботи

Цей показник приваблює людей. Навіть коли людина працює в офісі, з великою ймовірністю роботодавці не будуть вимагати від неї чіткого дотримання тимчасових меж робочого дня. Вона має можливість планувати свій час, так вважає за потрібне, головне, щоб вчасно було виконання поставлених завдань.

Крім того, часто є гарна можливість програмувати на віддаленій основі, а значить, ви не прив’язані до якогось конкретного місця та за бажанням можна займатися своєю роботою з будь-якої точки світу.

Де вчитися у Кропивницькому?

Коли ви визначилися зі спеціальністю, то потрібно розуміти, куди йти за знаннями. В нашому місті є велика кількість різноманітних курсів, семінарів, вебінарів, вони є платні і умовно безкоштовні. Серед найпопулярніших закладів, у яких готують майбутніх програмістів є такі:

  • Безкоштовна школа програмування «Ш+».
  • Комп’ютерна академія ІТ STEP.
  • Економіко-технологічний інститут ім. Роберта Ельворті.
  • Кіровоградський педагогічний університет ім. Володимира Винниченка та багато інших.

 Недоліки професії програміста

Для того, щоб стати хорошим програмістом, потрібно витрачати на роботу і навчання багато часу і сил. Спочатку закінчення курсів, далі працювати над першими замовленнями для накопичення досвіду. При цьому людині варто постійно вдосконалюватися, намагатися обійти конкурентів. Якщо у вас немає таких навиків: старання, працьовитість, то професія не для вас. Крім того, будьте готові більшість свого часу проводити за комп’ютером. Тому, щоб стати гарним фахівцем, потрібно мати технічний склад розуму і бути стійким до стресів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.