П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Яке відношення кропивничани мають до будівництва космічного зонда для дослідження Місяця

Наша країна все частіше фігурує в списках передових країн, що беруть безпосередню участь у дослідженні космосу. Кропивницькому пощастило: бувши не найбільшим містом країни йому все-таки вдалось відзначитись в галузі серйозних досліджень. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Та не аби яких, а пов’язаних з висадкою космічної місії на Місяць! Про деталі розповідає Перша електронна газета – надійний інформатор в регіоні.

Як Новомиргородщина увійшла в «космічну» історію

Саме там, в Новомиргородському районі Кіровоградської області розташоване ТОВ «ТитанЕра», що виготовляє продукцію для інноваційних досліджень.

«ТитанЕра» — українська компанія з команди компанії «Велта», яка перша в світі будує пілотний завод з виробництва кінцевих титанових продуктів, оминаючи стадію титанової губки, та спирається на власну запатентовану технологію Titanera Process», – йдеться в Новомиргородських вістях.

Перша електронна газета, посилаючись на місцеве джерело інформації, підтверджує, що лінії з виробництва тестових деталей мали бути запущеними до 2022 року. Наразі це одне з небагатьох виробництв в країні, яке дозволяє виготовляти титан за новою технологією. Вона передбачає пришвидшення процесу виготовлення сировини зі значним заощадженням витратних матеріалів і електроенергії. Наразі підприємство готове запустити 3D-друк корпусу майбутнього місячного зонду. Для цього планується використати титановий порошок та технологію Titanera Process.

Як підприємство на Кіровоградщині може вивести Україну на рівень світового лідерства в дослідженні космосу

Історія розвитку технічного прогресу в нашому регіоні дає кропивничанам підстави пишатися своєю батьківщиною. Сучасники роблять усе, щоб не відставати від своїх попередників, що прославили Кіровоград на всю країну та світ в області фізики, хімії та машинобудування. Але підприємці з Новомиргородщини пішли ще далі: «Тепер про наш потенціал будуть «знати» навіть у Космосі!», – жартує один із представників ТОВ. Планується побудувати деталі до новітнього космічного зонду, що дасть змогу вітчизняній розвідці отримувати знімки геолокацій Землі з Місяця. До цього такі привілеї мали лише США, Росія та Китай. Отримані ними відомості досі засекречені, тож уряд Великої Британії у партнерстві з Україною вирішив долучилися до космічних досліджень.

Фінансування «космічних» деталей вітчизняного виробництва

Відомо, що виготовлення зонду стало можливим завдяки фінансуванню з боку ряду британських компаній, зокрема – Spacebit. Вже кілька років компанія займається розробкою та тестуванням робототехніки. Нею випущені сотні одиниць дослідницької техніки для місячних місій, а також планетарних досліджень. Цікаво, що засновником Spacebit є українець Павло Танасюк, який не забуває про сприяння розвитку вітчизняного бізнесу та науки навіть перебуваючи на території іншої країни.

Результат спільних досліджень України та Великої Британії стане четвертою місячною місією. Щоправда, дня нашої країни завершення будівництва зонду стане дебютом у сфері серйозних космічних досліджень та великим стрибком одночасно. Але кропивничанам починати пишатися причетністю земляків до такої відповідальної справи можна вже зараз. Перші потужності з виробництва титану за новою технологією вже запущені. Як знати, можливо, через кілька років почуємо про підготовку до міжгалактичних досліджень? Але поки що про це лише фантазуємо, а нашим співвітчизникам на Новомиргородщині бажаємо професійних успіхів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.