П’ятниця, 19 Квітня, 2024

З маршрутки в програмісти: історія успішного айтішника Костянтина Петкова

Кропивничанин Костянтин Петков протягом 16 років працював водієм місцевої маршрутки. В один день чоловік зрозумів, що та робота, якою він займається набридла, захотілося все змінити в своєму житті, і Костянтин пішов навчатися на програміста. Бажанню не стали на заваді ані складнощі самоосвіти, ані вік. Допомогли чоловіку реалізувати мрію у безкоштовній школі програмування Ш+. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Як почалася кар’єра в ІТ сфері?

Чоловік зрозумів, що працювати водієм і не розвиватися – це не його. Спочатку він працював і паралельно відвідував курси школи. Потім знову працював і паралельно шукав роботу в ІТ сфері.

Костянтин говорить, що за 16 років дуже набридло працювати руками. Бувши водієм почалися певні проблеми зі здоров’ям: погіршився зір, боліла спина. Захотілося йому заробляти гроші головою. Перед тим, як обрати для себе нову професію він активно продивлявся і аналізував ринок. Помітив, що ринок ІТ зростає, при тому, що все інше падає. Довго не вагався, відразу подумав, що ІТ – це саме те, що йому потрібно.

Важливо не тільки добре заробляти, але й мати розвиток. Костянтин говорить, що помітив, там де є розвиток, де можна отримувати гарний прибуток, скрізь є корупція. Йому цікавий чесний бізнес.

Чоловік говорить, що у програмуванні все просто, якщо людина нічого не вміє, то ніякі хабарі не допоможуть.

Знайомство з школою

Костянтин знайшов школу через інтернет, випадково трапилася публікація, в якій було написано про набір на курси програмування. Спочатку пройшов реєстрацію, почав готуватися до тестів. Коли їх всі пройшли, він не здав, тому прийшлося чекати наступного разу для перездачі. Довелося пройти додаткові тренування для здачі тестів, але все ж після підготовки все вийшло.

Костянтин згадав свої перші відвідування школи. Сам власник школи Роман Шмельов зібрав групу, тоді всі представилися, розповіли, хто чим займається. І директор закладу підтримав новачків, сказав, що у всіх вийде стати гарними спеціалістами.

Навчання видається складним, відмінником не був, трійки, і навіть двійки отримував. Причиною був брак часу. Працював чоловік до 10 годин вечора. Доводилося навчатися ночами. Неділю присвячував виключно програмуванню.

Процес навчання

Чоловік розповів, що опановувати професію програміста досить складно, особливо морально. Інколи не вистачає часу на глибоке вивчення матеріалу. Під час навчання верх бере інтерес, ніж бажання заробити. Велику радість приносить і те, що в ІТ заробіток залежить від спеціаліста, його бажання і навиків.

Костянтин говорить, що його життя після того, як вступив на навчання змінилося в кращу сторону. В нього з’явився сенс життя, ще більше хочеться пізнавати сферу ІТ, бо вона досить цікава. Вже кілька років він працює в програмуванні. Говорить, що все подобається, особливо добре те, що вийшов гарний колектив, коли є певні проблеми, чи щось незрозуміло, вони завжди прийдуть на поміч.

Поради Костянтина для новачків

Чоловік говорить, що варто не думати, а спробувати. Насправді нічого складного, тим паче коли є велике бажання вивчати і працювати в цій сфері. Задля того, щоб добитися гарних результатів прийдеться працювати не покладаючи рук.

Потрібно поставити для себе мотивацію, подумати, що чекає, коли ви зможете добитися успіху. Також в опануванні ІТ сфери потрібно знайти гарну школу, яка працює кілька років. Від школи багато чого залежить, чим краще будуть в ній вестися уроки, тим швидше і краще людина запам’ятає і зможе отримати знання.

В планах у Костянтина розвиватися і почати створювати власні продукти для українського і зарубіжного ринку, а в майбутньому, можливо власну школу програмування. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.