Неділя, 26 Травня, 2024

У Кропивницькому вшанували захисників Донецького аеропорту

21 січня на площі Героїв Майдану, в самому серці Кропивницького, вшанували пам‘ять воїнів, що відважно боронили Донецький аеропорт, пише kropyvnytskyi-future.com.ua.

Інсталяція з лампадок та шоломів викладена абревіатурою «ДАП 244» та має три крапки в кінці, що означає те, що усі присутні розуміють, що війна ще не добігла кінця. Ця інсталяція була створена кропивничанами, щоб висловити шану та повагу кіроборгам. Потім на хвилину затихла уся площа. Вічної пам’яті захисникам.

“Військові відстояли 244 дні, обороняючи Донецький аеропорт, проявляючи силу та мужність. Ми маємо пам’ятати подвиг героїв, шанувати полеглих, щоб ніяка пропаганда не могла зганьбити їх пам’ять.” – зазначила одна з організаторів Катерина Колтунова.

  У акції брали участь учасники російсько-української війни, волонтери та представники громади Кропивницького. Усі присутні на площі розуміли, що ті герої, які боронили бетонну споруду під нескінченними обстрілами заслуговують вічної шани та поваги, світлої пам’яті та гідні називатися гордістю нашої держави. 

Довідково: Бої за ДАП точилися, починаючи з вересня 2014 року аж до 22 січня 2015 року, та вважалися найзапеклішими за весь період російсько-української війни. За перевіреними даними під час 244 днів пекла на аеропорті загинуло 100 українських військових та 9 вважаються зниклими безвісти. 440 захисників були поранені та усі вони боролися до останнього. З вересня 2014 року усі хто захищав аеропорт почали зватися “кіробри”. Згідно з українськими джерелами, уперше їх кіборгами назвав сепаратист, який намагався пояснити причину того, що озброєні проросійські бойовики не можуть зламати запеклий опір оборонців аеропорту. З 2018 року, за ініціативою захисників Донецького аеропорту, кожного року 20 січня заведено вшановувати пам’ять усіх, хто поклав своє життя за Батьківщину в Донецькому міжнародному аеропорті.  

Слава Україні! Героям слава!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.