В Кропивницькому не так багато ІТ-компаній, але є такі, які користуються великим попитом серед людей. Аутсорсингова ІТ-компанія «EVNE developers» надає свої послуги в місті 11 років. Має офіси в Кропивницькому і Львові. Далі на kropyvnytskyi-future.
Штат у цієї компанії віддалений «розкиданий» по різних містах України. Про це повідомляє «Суспільне».
Трішки історії «EVNE developers»
Підприємство «EVNE developers» входить до 5 найефективніших компаній ІТ-сфери в нашому місті. У головному офісі, який знаходиться у Кропивницькому працює 38 людей. У львівському – 20, ще 10 співробітників працюють віддалено.
Як війна вплинула на роботу
Головний засновник компанії Роман Бондаренко розповів, як працювали і працюють в складних умовах. З його слів стає ясно, що працювати стало важко.
Коли всі почали говорити з приводу російського вторгнення, щоб заспокоїти своїх співробітників, зокрема в Кропивницькому, і дати їм надію на те, що вони зможуть працювати навіть при поганому розвитку подій, Роман та команда розробили план релокації.
Для цього опитали людей, склали великий перелік тих, хто їхатиме з міста, домовились про транспорт. Усі працівники добре розуміли, що їхати нікуди не потрібно, бо по Львову стріляли також. Тобто, там всі буть в такій небезпеці, як у Кропивницькому.
Крім цього, було велике питання житла, адже в план входило надання співробітникам та їх рідним тимчасового житла. З Кропивницького до Львова готові були їхати практично всі співробітники цієї фірми.
Виїзд жінок з дітьми за кордон також розглядали. Тільки це було можливо, якщо місто б окупували. Наше місто не опинилось в окупації, крім того, жінки зрозуміли, що чоловіків самих не залишать. Тому основне завдання фірми на цей час – зробити стабільну роботу у безпечних умовах на місцях.
Перші тижні було складно
Фірма працювала за планом. Після 24 лютого співробітники отримали техніку, щоб працювати з дому. Протягом першого місяця війни прибутку практично не було. Причина в тому, що підприємство відмовилось працювати з клієнтами з РФ та Білоруссю. Відповідно було прийнято рішення, що більше уваги буде приділятися ефективності.
Повноцінно повернулись до роботи з 16 березня. У підвалі офісу облаштували шелтер зі всіма зручностями. Там перечікували закінчення тривоги. Робота йшла далі і не зупинялась.
Зараз співробітники підприємства віддають роботі все, що можливо. Всі працівники раді, що мають постійну роботу. Прибуток зменшується від маленької кількості клієнтів, які звертаються за послугами. Але все рівно всі сподіваються на те, що в ближчий час становище покращиться.
Як зараз з клієнтами?
Роман Бондаренко говорить про те, що в наш час знайти нового клієнта дуже тяжко. Частіше за все людей насторожує питання безпеки. За кордоном не розуміють, що у країні є прифронтові міста і тилові, їм постійно потрібно це пояснювати і переконувати в тому, що офіси перебувають у безпеці і легко справляються з замовленнями.
Засновники компанії пояснюють, що до початку цієї війни вони могли дозволити собі рішення посередньої ефективності. Адже були всі фінансові можливості перекрити недостачу. Нині приходиться контролювати кожну гривню прибутку, бо не ясно, що буде далі.