Четвер, 18 Квітня, 2024

Історія про те, як почав мовлення канал «Суспільне Кропивницький»

Найчастіше українці проводять свій вільний час сидячи перед телевізором, переглядаючи улюблені серіали, фільми, які транслюються по місцевих телеканалах. Один з найбільших телевізійних каналів Кропивницького є «Суспільне Кропивницький».

Вважається, що це найбільша українська регіональна телерадіокомпанія. До неї входять: однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Кропивницький» та інші платформи, які мовлять на території Кіровоградської області. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Як відкривали канал «Суспільне Кропивницький»?

Все почалося з заснування студії телебачення. Ця подія сталася 16 квітня 1960 року. Тоді в ефір вийшли місцеві телепередачі. Їх випуском займалась створена на базі телестудії заводу «Червона зірка» аматорська група.

Вже через 4 роки побудували нове приміщення телецентру і телевізійної вежі. У 1971 році створили гарні технічні умови, які дозволили вести прямі позастудійні передачі в області.

У 1982 році кропивничани вперше побачили кольорове телебачення на позастудійних технічних засобах.

Важливі зміни, розвиток студії, каналу

З 1990 по 2000 рік тривало технічне переоснащення та творчий розвиток телекомпанії, причому вже у нових, як економічних, так і ринкових відносинах за складних умов. Компанія відмовилась від плівкової технології й перейшла на цифрову. 

На ВАТ «Відеотехніка» компанія побудувала нову трикамерну телевізійну станцію. Через брак фінансування, аж у 2006 році змогли закупити комплект нових телекамер, з них – цифрові, монтажні та апаратні.

За велику історію існування колектив телеканалу сформував унікальні традиції. Більшість працівників каналу були відмічені державними та професійними нагородами, відзнаками. Багато років головним режисером студії був Михайло Барський. За його сприяння мережа активно розвивалася, розширювалась.

Сьогодення «Суспільне Кропивницький»

У 2017 році телеканал став філією Національної суспільної телерадіокомпанії України. З лютого 2019 року філія почала мовити у телеефірі з логотипом «UA: Кропивницький».  У 2021 році телерадіокомпанія «Суспільне» зіштовхнулась зі спробами дискретизації.

Деякі українські депутати звинувачували компанію у порушенні авторських прав й прагнули заблокувати соціальне ток-шоу, яке на той час тільки вийшло. Депутатів не влаштовувало фінансування телерадіокомпанії через те, що вона мала багато філій. Попри це, «Суспільне» змогло протистояти цьому конфлікту й вибороти свої права. Практично відмовившись від державного фінансування, вони продовжували йти далі й розвивати найкраще в Україні радіо та телебачення.

Все ж конфлікт вичерпався, телерадіокомпанія й далі підпорядковується «Національній суспільні телерадіокомпанії України». Всі 100% акцій належать державі. Попри державне фінансування, влада не має змоги втручатися в редакційну політику мовників.

У 2021 році Національну суспільну телерадіокомпанію очолив Микола Чорнотицький. Варто зазначити, що певний час Чорнотицький був головним редактором сумської газети. Далі очолив посаду генерального директора Сумської державної телерадіокомпанії.

У травні 2022 року відбулося оновлення дизайн-системи брендів НСТУ, тому компанія змінила свою назву на «Суспільне Кропивницький».

Компанія має 2 автономні телевізійні центри в нашому місті, які працюють в різних районах Кропивницького та області. Мережа мовлення охопила понад 70% населення області. Телеканал працює щоденно з 7:00 до 23:00.

Варто зазначити, що мовлення каналу направлене на свіжі новини для кропивничан, крім цього люди мають змогу подивитися передачі пізнавального характеру.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.