Четвер, 25 Липня, 2024

Історія створення першого безкоштовного коворкінгу в Кропивницькому 

У Кропивницькому вже багато років існує молодіжна громадська організація «КОВО». Це своєрідний коворкінговий центр, де кожен знайде чим зайнятись. Також на базі “КОВО” функціонує безкоштовна школа програмування “Ш++”.  Так, на базі коворкінгового центру охочі зможуть долучитись до цікавих соціальних проєктів, поволонтерити, попрацювати, відпочити, знайти однодумців зі спільними цілями та інтересами. Детальніше про можливості коворкінгового центру розкажемо далі на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Що таке коворкінг? 

Коворкінг з англійської «collaboration» і «working», означає «спільна робота». Це середнє між звичайним офісним приміщенням і кімнатою у себе вдома.

У коворкінг-центрі кожен має своє робоче місце, може використовувати меблі, інтернет,  каву / чай в спеціально відведеному для цього місці тощо. Відрізняється від звичайного офісу тим, що тут немає чітких годин роботи та жорстких правил, а є приємна домашня атмосфера, що розслабляє і працюється в задоволення. 

Де розташований? 

Коворкінговий центр “КОВО” розташований в центральній частині Кропивницького, на п’ятому поверсі будівлі на набережній, ( у приміщенні колишнього “Смартхаусу”). Заклад працює в будні та у вихідні дні, тож кожен зможе обрати зручнний для себе час. 

На базі центру працює коворкінг для програмістів, а також безкоштовна школа програмування для дітей і дорослих. 

Безкоштовні можливості

У 2015 році місцеві активісти та ініціативні волонтери  створили KOWO – майданчик для знайомств, розробки і втілення ідей, досвіду,  розвитку та роботи.

“КОВО” надає в безкоштовну оренду залу та техніку для проведення заходів до 60 відвідувачів. 

Тут громадські організації та соціальні ініціативи проводять  командні зустрічі. Також у вільному доступі є бібліотека, яка містить книги, що доступні до читання на безоплатній основі. 

Коворкінговий центр не підтримує жодну релігійну або політичну партію, азартні ігри та алкоголь. Активісти коворкінгового центру активно пропагують саморозвиток, взаємодопомогу, відкритість та щирість. 

Також на базі “КОВО” громадьскі активісти проводять форуми, тренінги, лекції, презентують книги, фільми, хакатони та майстер-класи.

Мета “КОВО” 

 За переконаннями засновників коворкінгового центру, простір “КОВО” – це територія розвитку та свободи можливостей для нього.

А основна мета – культурна трансформація жителів містян та гостей обласного центру, знайомство людей з культурою волонтерства та проведення часу з користю. 

Для втілення основної мети діяльності центру співзасновники центру надають:

майданчик для безкоштовного проведення заходів, безкоштовну Школу програмування Ш++ для підлітків та дорослих, безкоштовну бібліотеку

Приходьте без попередження 

Тут ви знайдете теплу та дружню атмосферу, оскільки більша частина так званих коворкерів — це постійні гості та члени спільноти. 

Усіх охочих долучитись запрошують завітати до простору без попередження.

Окрім приміщення в користування надають також  обладнання на час події, зокрема, 

ноутбук, проєктор, мікрофони, кухонні прилади, столи, фліпчарт тощо. 

Навчають програмуванню безкоштовно

З осені 2010 року на базі коворкінгу працює також безкоштовна школа програмування  Ш++ для школярів, а з жовтня 2012 – платна школа програмування для дорослих.  

Викладачі школи – це волонтери з ІТ- спільноти. З липня 2015 року навчання програмуванню стало повністю безкоштовним. Того ж року ввели курс Стенфордського університету, а з квітня 2020 року поширили безкоштовне навчання програмуванню онлайн. 

Ш++ – місце  спілкування як професіоналів, так і початківців. Унікальний соціальний проєкт, а всі викладачі — волонтери, більшість з яких  вивчились в Ш++.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.