Субота, 25 Травня, 2024

Нова символіка Кропивницького – змінять чи ні?

Нещодавно на офіційному сайті міської ради розпочали опитування щодо зміни герба і прапора. Таким чином, влада хоче змінити всі ознаки російського правління та позбавитися символів тоталітарного минулого. Далі на kropyvnytskyi-future.

Про зміну символіки заговорили відразу після зміни деяких вулиць. Варто зазначити, що декомунізація в Україні офіційно розпочалася з 2015 року, коли Верховною Радою був прийнятий закон про заборону використання комуністичних символів. 

Відтоді по всій Україні відбулися великі зміни, бо практично всі символи, пам’ятки років правління російської влади в різних містах знищили. 

Для чого проводять опитування?

Опитування вирішили провести для того, щоб вивчити думку громадян щодо необхідності зміни символіки міста. Участь у ньому можуть приймати всі охочі жителі міста, представники інститутів громадськості, засоби масової інформації та багато інших. Про це повідомила начальниця відділу комунікацій Кропивницької міської ради Оксана Горбенко. 

Крім того, начальниця вважає, що більшість людей проголосують за зміни в символіці.  Це буде, щось схоже на перейменування вулиць, коли люди віддали більшість голосів за зміни. Крім того, багато містян запропонували свої назви, деякі назви уже знаходяться на розгляді в міській раді.

Опитування розпочалося з 2 серпня і триватиме до 19 серпня. Всі результати будуть оприлюднені.

Чому прийняли рішення зміни символіки міста?

Варто зазначити, що сучасний герб і прапор міста містять символіку, яка нагадує про часи правління імператриці Єлисавети. Зокрема, мова йде про її червоний вензель. 

Імператриця була однією з важливих постатей, яка сприяла своїми діями руйнування української державності, винищуванню козацтва і перетворення України на провінцію – Малоросію. 

Території і народ в роки правління Єлисавети нещадно експлуатували для підтримки життєдіяльності російської імперії і розкішного життя правителів.

Оксана Горбенко додала, що логічно було відмовитися від імператорського спадку у символіці, яка представляє Кропивницький на рівні України і світу.

Символіка міста в наш час

Герб міста в наш час представляє собою наполовину круглий щит, який обрамований декоративним картушем і золотою короною. Його підтримують два лелеки. Знизу розташована синя стрічка на ній написаний девіз: «З миром і добром». У жовтому полі щита перехрещені три сині стрічки, які символізують річки Інгул, Сугоклею, Біанку. В середині щита розміщений план фортеці з вензелем Св. Єлисавети.

Прапор міста – стяг, складається з двох верхньої і нижньої смуги жовтого кольору. По центру прапора проходить малинового кольору трикутник в якому розташований золотий вензель Єлисавети. Між трикутником і смугами є три сині стрічки.

На цей час поки немає ніяких пропозицій, проектів нових символів міста. Оксана Горбенко відмічає, що можливо буде проводитись конкурс на створення нових символів міста. Після чого відбудеться голосування серед людей.

З її слів можна зробити висновок, що однозначно відбудеться зміна символіки, тільки скільки робота займе часу важко сказати. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.