Неділя, 19 Травня, 2024

Як кропивничанину Костянтину Горбачу вдалося написати генератор чисел?

Юний хлопець родом з Кропивницького вирішив поєднати своє життя з програмуванням. Завдяки сумлінності, любові до програмування, йому вдалося вийти на всесвітній ринок. Як це відбувалося, і що спонукало хлопця для розробки додатка, читайте далі в статті на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Програміст в будь-якому віці

Костянтину Горбачу 23 роки в такому юному віці він – розробник додатків для мобільних пристроїв, які працюють на базі оперативної системи Android. Свої знання хлопець здобував у місцевій безкоштовній ІТ-школі «Ш+». Пише програми вже понад 3 роки. До цього він навіть не думав, що буде працювати в ІТ. 

Почалось все випадково, коли хлопець почав вивчати іспанську мову. Одного разу він прийшов до свого друга, який навчався на філолога, в того була відкрита вкладка С+ програмування і середовище для розробки. Костянтину стало цікаво, і відтоді він почав вивчати програмування.

Першою його програмою став написаний генератор випадкових чисел. До його написання спонукала настільна гра. В ній для того аби зробити один хід потрібно було кілька разів кидати кубики, після чого рахувати суму результату. Щоб обійти гру і виграти, Костянтин вирішив написати програму. За два вечори кропіткої роботи вдалося створити програму. Пізніше додав в неї кілька цікавих звукових ефектів, які звучали залежно від результату. 

Якщо програму вимірювати сукупністю рядків і символів, то за словами хлопця, генератор зайняв аркуш паперу формату А4. Тепер профільною програмою для програміста є операційна система Android. Програміст вже написав спеціальний тест, який допомагає людині зрозуміти свій рівень знань з англійської мови, в цьому тесті є 4 варіанти відповіді, підказки, результати. 

Першим серйозним завданням, яке було виконане для замовника стало створення програми, яка дозволяє компанії зарезервувати кімнату для перемовин – відстежити, чи приміщення вільне, якщо ні, то коли в ньому закінчується попередня зустріч, і, зрештою замовити для себе цю кімнату. Костянтин розповів, що писати програму було складно. 

Творчість і рутина

Костянтин розповів, що в програмуванні буває по-різному, коли приходить нове завдання, з яким досі ніколи не стикався, то це можна назвати творчістю. А коли вже колись створював подібний додаток, то таке є рутиною. 

За спостереженнями хлопця в написанні програм математика практично не потрібна, важливим є вивчення і знання англійської мови. Особливо багато часу програмісту доводиться спілкуватися з зарубіжними замовниками, ще складніше вивчати технічну документацію. 

Вона надходить англійською мовою, її можуть довго перекладати, або взагалі цього не робити. В цих завданнях завжди описані нові технології, але програміст може їх не знати, крім того, код потрібно писати англійською мовою. 

Поради Костянтина для майбутніх програмістів

Новачкам хлопець радить пройти навчання в ІТ-школі. Найкращою вважає Кропивницьку школу «Ш+», бо сам в ній навчався. Також можна самостійно в інтернеті шукати якісь текстові і відео матеріали для навчання, але є безпека в них заплутатися. 

Крім того, людина має зрозуміти, чого вона хоче досягти через програмування. Програмістами не можуть стати ліниві люди, які не мають вільного часу на вивчення важливих матеріалів, але навчатися можуть всі бажаючі незалежно від віку. Костянтин говорить, що для того, щоб стати гарним програмістом, потрібно виховувати в собі посидючість. Особливо важливе бажання, коли в людини немає його, то не варто витрачати свій час.

Професійні програмісти, які мають гарні знання і виконують роботу якісно завжди мають гарний заробіток, бо таких цінують роботодавці, їм набагато простіше знайти успішну роботу в престижному офісі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.