У нашому місті вже йде підготовка до нового опалювального сезону. Скоро розпочнеться будівництво котелень на альтернативних видах палива. Підготовка буде тривати до середини вересня. Цю інформацію повідомляють у пресслужбі міської ради. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.
Чому було прийняте саме таке рішення?
Прийняли таке рішення, бо є велика вірогідність того, що цього року теплові підприємства можуть отримати малі ліміти газу. Крім того, вже були озвучені попередження Міністерства розвитку громад і територій, що кожному місту буде визначений ліміт газу. Транспортування “голубого палива” з Європи значно вплине на ріст ціни.
Зараз посадовці працюють з виробниками альтернативних котелень і готують ефективну, надійну програму спорудження. Дуже скоро почнуть підписувати документи на співпрацю з будівельниками.
Поряд з газовими котельнями будуть зведені котельні на альтернативному паливі – палетах, біомасі, відходах рослинництва. Тобто у людей буде вибір, кожен може вирішити для себе, що йому більше підходить.
Повідомлення від заступника міського голови Олександра Вергуна
Заступник міського голови Олександр Вергун повідомив, що через воєнний стан у місті зупинили розробку нової схеми теплопостачання, яка була раніше вигідною для людей та беззбитковою для підприємств-теплопостачальника.
В наш час послугу центрального опалення містянам надає комунальне підприємство «Теплоенергетик». На його балансі дуже багато теплових мереж та котелень, які потребують негайної реконструкції.
Після опалювального сезону проводили випробування, під час них було виявлено 250 руйнувань. Через це значно зменшилась кількість абонентів, що тягне за собою великі заборгованості підприємства перед владою. Тому рівень витрат, які несе підприємство під час підготовки до опалення росте.
Місту був поданий список, який складався з декількох сотень будинків, які не доцільно опалювати. Вергун повідомив, що цей рік було закуплено труб на 3 мільйони гривень. Потрібно ще 30 мільйонів, а грошей недостатньо.
Борги споживачів
Минулого року люди заборгували підприємству 43 мільйони гривень. Це великий показник. Він призвів до того, що «Теплоенергетик» має 650 мільйонів гривень боргу перед державою.
Проводилось багато опитувань, в ході яких вдалось зрозуміти, що люди самі хочуть переходити на альтернативне опалення. Борги ніхто повертати не буде, бо багато хто в наш час безробітній. В свою чергу підприємство не збирається опалювати квартири, будинки безоплатно. Тому вихід один – почати будувати котельні і активно їх використовувати.