Субота, 25 Травня, 2024

В Ізраїлі – Стіна Плачу, а в Кропивницькому – стіни творчості

З недавнього часу Кропивницький перетворився на суцільний майданчик для творчості юних талантів. Стіни міста все частіше почали прикрашати малюнки гігантських розмірів – мурали. Далі на kropyvnytskyi-future.

Конкурсна комісія з розгляду пропозицій  інститутів громадянського суспільства “Дієві ініціативи” вже погодила ескізи десяти муралів розмірами 3 на 5 метрів, що прикрашатимуть місцеву архітектуру.  Локації, де будуть відтворені малюнки в повну величину, ще не підібрані остаточно, попередній список будівель уже сформовано за пропозиціями кропивничан. З міського бюджету на даний проект буде виділено 33 тис. грн.

Секретар міської ради Олег Колюка запевнив, що для настінного живопису буде закуплена дуже якісна фарба, і погоджені розміри малюнків будуть обовязково дотримані.

Варто зазначити, що проект 2020 року від креативного IT-простору KOWO не тільки подарував можливість десяти картинам прикрашати стіни міста, а й дав мотиваційний поштовх на нові творчі ідеї, наприклад такі, як прикрасити набережну чудовими малюнками.

Хвиля творчості поглинула собою велику кількість креативної молоді і всі вони в минулому році настільки надихнулися цією ідеєю, що зробили диво, тепер місцеву набережну можна порівнювати з вишитим українським рушником, святинею народної творчості. 

Не обійшлося й без людей, які на вівтар прикрашання свого рідного міста поклали не тільки час і сили, але й гроші з власної кишені. Як казав видатний меценат української культури Євген Чикаленко: “Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її до глибини своєї кишені”. Саме це й зробив художник-аматор з Кропивницького Дмитро Паламарчук. Він з власної ініціативи, не маючи фінансування з місцевого бюджету, втілював свої ескізи на стінах різних споруд міста, тим самим змусив їх заграти новими фарбами, вдихнув в них життя.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.