П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Кращі паркі та сквери в Кропивницькому

В літню спеку, мальовничі осінні дні люди люблять відпочивати в гарних місцях. Саме такими є парки та сквери. Молодь завжди на їх території збирається групами, співає пісні, танцює. В Кропивницькому, повідомляє сайт kropyvnytskyi-future, є місця, які користуються великою популярністю серед людей.

Кропивницький Дендропарк

Про тюльпани є багато легенд та написано безліч цікавих, чудових творів. В нашому парку також народилась чудова легенда. Почалась історія, коли ще він асоціювався не лише з добрими емоціями, а й з людним місцем. Ранньою весною прогулювалась парком одна закохана пара. Їх кохання було світлим, справжнім, чоловік захотів подарувати своїй половинці багато квітів. А відбулося це напередодні дня її народження. Він довго думав як зробити для неї квітковий сад. Зрізані квіти – це дуже банально, та і вони не несуть великого значення. Йому спало на думку подарувати живі, різнобарвні клумби мільйонів тюльпанів. Кожен з яких несе в собі почуття.

Червоні тюльпани символ любові, жовті – це щастя, гарний настрій, рожеві проявляють ніжність, молодість, фіолетові знак благородства. І все ж він подарував їй справжню квіткову казку. Поступово вони разом робили парк кращим, садили в ньому різні сорти тюльпанів. Установили атракціони для дітей всього міста.

З часом їх кохання міцнішало у них народились гарані дітки, хлопчик та дівчинка. А сталася подія весною, тоді коли все дихає, оживає, прокидається після зимового сну. З тих пір парк став видатним місцем для відпочинку родин. Кожного року відвідуючи парк, всі гості, жителі міста отримують добрі емоції, милуючись різнобарвними клумбами. Прекрасні пейзажі надихають творчих людей на створення чудових пісень, віршів. Тут можна відпочити і працювати, для цього є спеціальні місця. Минуло вже більше 20 років з тих часів, коли кількість тюльпанів кожен рік зростає і їх колекція стає дедалі більшою. На території парку працюють невеликі магазини, де можна купити солодку вату, морозиво, напої. Тут буде цікаво як дорослим, так і дітям.

Центральний сквер

Сьогодні це місце переповнене торгівлею, тобто ви можете не тільки відпочити, а ще й купити собі щось. В цілому сквер гарний, тут можна сховатись від пекучого сонця, багато дерев, є лавочки для відпочинку. Зробили його на початку 50-х років минулого століття, ще колись він належав Успенському кафедральному собору. Тоді тут було багато церковних лавок, різні приміщення. А під ними знаходились погреби-холодильники. Вони залишились там і до тепер.

Сквер Шевченка

Ще одне унікальне, затишне місце знаходиться в центрі міста. Аж до середини минулого століття місцевість пустувала. Тут не було ні дерев, ні газонів. В 1958 році на цьому місті була збудована дитяча бібліотека. Біля неї встановили пам’ятник на сторіччя смерті Тараса Шевченка.

Козачий острів

Мальовниче місце на березі Інгула. Цей куточок чарівний, його створили люди в 1937 році в честь смерті Олександра Пушкіна, тоді його так і назвали, з 2016 року він став Козачим островом. Тут є дитячий майданчик, багато дерев, квітів.

Парк Перемоги або сад

Він починається з Садової вулиці і тягнеться вздовж річки Сугоклії. Це самий старий парк міста, його зробили ще в 1764 році, під керуванням головного командира Сербії генерала Мельгунова. Тоді в парку крім дерев були овочі та фрукти, які доставляли в царський двір. Протягом декількох століть тут робили масові гуляння, відпочивали містяни. У 2019 році почали реконструкцію. Тепер кожен може займатися спортом на вуличних тренажерах, спортивних майданчиках, пройтись по каскадним сходам, помилуватись аркою.

Сквер Слави

Розташований біля Критого ринку, який спочатку назвали Сквер 50-річчя Жовтня. Парк будували у 50 роках, він невеликий, на території є пам’ятник в честь героям Великої Вітчизняної війни. Нині тут можна купити різні старовинні речі на блошиному ринку.

Лісовий массив «Добруджа»

Паркова зона має велику історію. Є багато легенд, масив студенти називають Шервудом, все тому, що він викликає асоціації з лісом. Історії студентів про цей парк пов’язані з привидами. Раніше тут знаходився готель «Добруджа», в ресторані якого постійно обідали партійні функціонери. Зараз готель перекваліфікований і став центром реабілітації для дітей інвалідів. Місце більше підходить для піших прогулянок.

Ковалівський парк

Не менш улюблене місце відпочинку жителів Ковалівки, тут створили дитячий майданчик, працюють магазини, атракціони. Парк збудували в 50-х роках під розпорядження військового керівництва. В 1861 році цей парк передали у власність відомства міського управління. У 1879 році тут збудували тир для навчання юнкерів. Раніше це був парк Леніна, коли Україна стала незалежною, то дали назву Ковалівський. Першу назву цьому паркові повернули рішенням Кіровоградського виконкому, який очолював Мухін. В наш час тут задовільний санітарний стан. Регулярно проводяться заходи з догляду за деревостаном, газонами, клумбами, що дозволяє підтримувати його в гарному стані. 

Парк Крючкова

Був збудований в 60-ті роки працювали над ним робітники заводу «Червона Зірка». Ключове значення в його створенні мав директор заводу. Витратили багато грошей на будівництво, робітники заводу працювали цілодобово. Дуже скоро він став справжнім центром культури для великого мікрорайону міста.

У власності заводу знаходився довгий час. Згодом за ним перестали доглядати, тому від минулого взагалі нічого не залишилось. Парк став занедбаний. Фонтани, магазини, літній майданчик – все було зруйновано з часом. Далі перейшов у власність міста. На сьогодні там працює храм Успіння Пресвятої Богородиці, який створили в 2014 році. Не дивлячись на це, й по цей час він покинутий, мало хто з містян приходить сюди на прогулянки.

Невеликими кроками люди та адміністрація Кропивницького йдуть до озеленення міста. В планах відкрити багато нових, сучасних парків та скверів, щоб гарантувати гарний відпочинок для містян та туристів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.