Субота, 25 Травня, 2024

Мальовничі місця у місті Кропивницький та області

В наш час Кропивницький – адміністративний центр Кіровоградської області, в якому живе більше ніж 230 тис. людей. Це місто справжня перлина України. Відпочинок в ньому насолода, яка поєднана з натхненням від переглядів гарних споруд. Тут буде цікаво кожному, незважаючи на вік, вподобання. Кропивницький невеликий, має чудове транспортне сполучення, вам буде легко і швидко дістатися куди забажаєте. Далі на kropyvnytskyi-future.

Збудували місто в 1754 році, воно зберегло свою унікальність та може похвалитись пам’ятками, витонченими будівлями, які тут дуже гарно доглядають. «Другий Париж» – таку назву місту дали люди і це не без підстав. Затишні, охайні вулички збереглись з минулих століть. Їх можна розглядати годинами, гарна ліпнина, різноманітні декоративні деталі. Увагу притягує до себе споруда колишнього Петроградського міжнародного банку, яка належить до неокласики. Бібліотека Бойченка має цікавий екстер’єр, в ній багато оздоблювальних елементів. 

Дворцова вулиця та Театр Корифеїв

Місто назване в честь легендарного театрального чоловіка, в ньому є драматичний театр ім. М. Кропивницького. Він розташований саме на вулиці Дворцовій. Також тут поряд багато розважальних закладів, в них часто проходять різні фестивалі, збирається молодь. Містяни вирішили гарно прикрасити вулицю, піднявши голову, ви побачите над собою різнокольорову алею за парасольок.

Щоб пройти до театру, потрібно буквально зробити два кроки. Велике задоволення можна отримати від оформлених крамничок, кафе, та будівель в стилі модерну. Театр також будували в такому стилі. Важливо знати, що лише в Кропивницькому можна побачити справжній архітектурний ансамбль виконаний ще в 20 ст.

Велику цікавість в людей викликає і «Палац»- спеціальна будівля яку заклали ще в 19 столітті для російського імператора Миколи 1. Сюди приїздили владні люди, нині – це військова частина, а вулицю назвали Дворцовою саме в честь будівлі.

Площа Героїв Майдану

Назва її пішла в честь загиблих людей під час протестів на майдані у Києві. Тут посаджена велика кількість квітів, багато фонтанів, унікальна архітектура. Також на території є музей мистецтва. Біля нього прекрасний приклад архітектури модерну. В музеї три поверхи заставлені картинами місцевих художників, колекціями вишитих рушників.

Меморіал «Фортечні Вали» Алея Слави

Фортечні вали – це залишки від фортеці яку будували для королеви Єлисавети. Насправді залишились тільки рови і насипи, але все одно відчувається історична атмосфера. З давніх пір на них була відкрита Алея Слави, до якої постійно приходять люди, аби віддати шану героям загиблим під час російсько-української війни.

Синагога єврейської общини

Будівлю звели в 19 столітті, вона стала синагогою. Нині тут ведуться богослужіння та працює музей. Споруду віднесли до переліку пам’яток архітектури України. Неподалік розташована Покровська церква. Цікаво, що її створили в незвичному для міста стилі – неоросійському. Сьогодні це чи не найбільша гордість кропивничан, його патріотична молодь визнала місцем збору для тематичних концертів, маршів.

В центрі міста є популярне місце тайм-клуб «Берлога», в якому можливо дуже добре відпочити. Кожен день проводять мистецькі дійства, концерти, виставки. Все це проводиться в приємній атмосфері. Якщо ви ніколи не були в цьому місці, то обов’язково приїздіть хоча би на декілька днів. 

Монастирище

Завжди вважалось, що це таємне місце, є навіть його порівняння з Стоунхенджем. Краєвид вражає своєю красою. Серед розлогого степу стоїть овальна скеля. Якщо до неї підійти ближче, можна розгледіти великі кам’яні плити. Вони лежать одна на одній. Легенда говорить, що така природна краса утворилась під час сходу лавин. На верхівці є великий камінь, і кожен мандрівник тут залишає фрукти, овочі для жертвоприношення. Зверніть увагу на дерево, тут можна в’язати стрічки та загадувати бажання.

Художній музей

Ви можете тут гарно провести час, у цій будівлі зібрали експонати, які оцінюють люди. В музеї чітко виражений стиль модерн. Історія цікава, видатний художник Шполянський збудував собі дім, який в майбутньому став музеєм. Туристи можуть побачити тут унікальні картини зібрані від кращих митців міста.

Грецька церква

Община міста побудувала церкву Богородиці з каменю. Раніше тут стояв храм 1766 року, унікальність її в тому, що зроблений гарний розпис, це велична споруда, яка притягує погляд. У пам’яті відвідувачів залишиться дороге оздоблення.

Завод «Червона Зірка»

Його побудували брати Ельворті в 1874 року, він працює в наш час. Займаються виготовленням сівалок, в 19 столітті практично всі люди в місті працювали тут. На території зібрано 3 тисячі експонатів. Ви можете їх оцінити, квитки продають по доступній вартості.

Ангел-Охоронець України

Його встановили на 250-річчя Кропивницького. Гарна скульптура виконана кращими митцями, її видно з різних районів міста. Для будівлі пам’ятника брали матеріали добуті зі місцевих родовищ. Біля споруди вийдуть гарні фотографії.

Трішки обласного відпочинку

Любите в спекотні дні відпочити біля води? Обов’язково відвідайте Морозівський кар’єр. Тут гарно, раніше він був індустріальною пам’яткою, тепер – це інстаграмна локація. Розріз простягається за 2 кілометри від річки Інгул. Цей кар’єр працював до 2009 року, потім видобуток бурого вугілля зупинився, вода стала кришталево блакитною, її можна пити.

Частіше всього сюди приїздять люди влітку, бо саме коли тепло вода набуває унікального кольору. На місцевості є декілька пляжів. Кар’єр має велику глибину та протяжність, рахується, що його глибина така як озеро Світязь.

Сироварня «Лісова Коза»

Підприємство знаходиться в селі Підлісне. Тут займаються виробництвом та продають різні види справжніх сирів, також в асортименті є йогурти, десерти, проводяться екскурсії, майстер-класи, дегустації. Відвідавши це місце, кожен турист буде в захваті і ситий.  Наша область багата на мальовничі міста, які повинен відвідати кожен. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.