Субота, 27 Липня, 2024

Мікрорайон Бєляєва: де затишно і безпечно

Мікрорайон, що знаходиться на західній околиці Кропивницького, містяни називають «Бєляєвка». Можна сказати, що назва склалася історично, оскільки все починалося з вулиці, названої на честь космонавта Бєляєва. Згодом вулицю перейменували на вул. Віктора Френчка, і поруч з’явилася вул. Героїв Рятувальників (що раніше була вул. Волкова), але назва мікрорайону залишилася. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Трохи історії

Забудова мікрорайону Біляєва почалася приблизно у кінці 70-х років XX століття. Як стверджують офіційні дані, з 1951 по 1971 рік кількість жителів Кропивницького збільшилася удвічі, що стало причиною побудови спальних районів міста. Тоді було побудовано і введено у користування близько двох мільйонів квадратних метрів жилої площі.

Більша частина території, що зараз забудована житловими будинками, була дачним кооперативом, де знаходилася ділянка відомого українського письменника Миколи Смоленчука. Згодом тут виросли будинки на п’ять та дев’ять поверхів. У нових панельних будинках мешканцям були запропоновані просторі квартири на одну, дві, три або чотири кімнати. Спочатку були побудовані п’ятиповерхівки, а потім – будинки на дев’ять поверхів. 

Із самого початку існування мікрорайону був запланований продуктовий магазин, «Універсам». Приміщення магазину було пристроєно до одного п’ятиповерхового будинку. З часом на території мікрорайону з’явилися два супермаркети центральноукраїнської мережі магазинів біля дому – «Файно Маркет», що є дуже зручним. 

Між житловими будинками розташований дитячий садочок із затишними майданчиками для дитячих ігор. 

Поруч знаходяться середні навчальні заклади – ліцей природничих наук та ліцей технологій навчання. Ці заклади знаходяться на межі спального району по вул. Віктора Френчка та Озерної Балки, отже, є зручними для учнів з цих районів міста. До речі, обидва ліцеї вважаються одними з найкращих у Кропивницькому.

Лікувальні заклади поруч

Напроти житлових будинків мікрорайону по вулиці Героїв Рятувальників знаходиться Обласний Кардіологічний Центр. Лікувальний заклад розрахований на пацієнтів кардіологічного профілю з усієї області. Територія лікарні доволі охайна: радують око доглянуті дерева, чагарники та клумби з квітами. Навколо кардіологічного центру розташований листяний ліс Шервуд. По суті, лікарні збудована на території цієї лісопосадки.

Поруч з кардіологічним центром знаходиться найбільший лікувальний заклад області – Обласна Лікарня. Заклад заснований у 1945 році, на той час тут було 200 ліжок. Протягом багатьох років обласна лікарня працює як багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад вищої категорії й надає професійну допомогу мешканцям області. Лікарня має більш як 50 лікувальних та діагностичних відділень. Чимало з відділень (наприклад, нейрохірургічне, опікове, проктологічне, алергологічне та інші) – єдині в області. З  2012 на базі обласної лікарні функціонує перинатальний центр. На момент відкриття це був перший з таких закладів в Україні. 

Ліс та озерце – місця для прогулянок і відпочинку. 

Від обласної лікарні вздовж вулиці Героїв Рятувальників і до початку приватного сектору мікрорайону Балашівки протягнувся ліс Шервуд. Так мешканці Біляєвки називають лісопосадку, що зростала разом з багатоповерхівками й одразу стала улюбленим місцем прогулянок і активного відпочинку. 

Між Шервудом та Озерною Балкою є невеличке озерце, що було штучно створене на місці природних джерел. По берегах озера висаджені верби. З високих берегів відкривається мальовничий краєвид на частину міста.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.