П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Старовинні артефакти, знайдені на території Кропивницького

Наш світ повний цікавих фактів та дуже цінних артефактів.  Археологи проводять розкопки під час яких знаходять багато старовинних предметів, саме ними користувалися наші пращури. Кропивницький, повідомляє сайт kropyvnytskyi-future, не виключення, в місті та області виявили дуже багато знахідок. Важко уявити собі кропивницький пейзаж без скіфських курганів. Вони будували їх ще 2 тисячі років, деякі збереглись до цих пір.

Трипільський храм в Небелівці

Невелике село Небелівка Кіровоградської області стало справжнім об’єктом уваги археологів. В 2014 році там знайшли великий храм трипільської культури. Він дуже гарний, та має стародавню історію.

Група українських та британських археологів дізналась, що це було велика двоповерхова будівля зі справжньої глини, дерева. Стояла вона 6 тисяч років. Її побудували ще трипільці мідної епохи. Всередині храму знайшли 8 глиняних плит, раніше їх використовували як кладовища. В них були останки кісток ягнят, що каже про те, що проводились ритуали принесення жертви богам. Під час роботи знайшли багато обломків фігурок, з зображеннями людей, та прикраси з кісток і золота. Трипільці селились від Карпат до Дніпра, найбільше приваблювала цей народ Кіровоградська область судячи з великої чисельності артефактів.

Скіфське золото

Скіфи насправді нічого не жаліли для покійників, коли відбувались поховання, всі коштовності клали до могили. Саме тому в наш час на території нашої області знаходять багато артефактів. В 2017 році проводили розкопки кургану Орликова №16, знаходився він селі Богданівка Бобринецького району. Було знайдено під час цієї роботи багато прикрас та золота, все передали до музею. Крім того, були виявлені похоронені жінки та чоловіки, багато заліза, сталі. На території області є приблизно 5 тисяч пам’ятників археології. Більшість з них кургани. До теперішнього часу область до кінця не вивчена 40% території не вдалось дослідити.

Курган №7 взагалі виявився дивовижним. Він був повністю викладений з граніту його висота сягнула до 2,5 метрів. Євгеній Осадчий з Сумщини, теж був на цих розкопках, чоловік розповідає, що перший раз бачить такі захоронення. Виглядав цей курган як велика кам’яна гора, яка стояла серед степу. Коли почали копати, побачили, що каміння було різним, тобто його приносили з різних місць, робота була дуже довгою та важкою.

Різне за розмірами каміння та знайдений в могилі залізний панцир вказали на те, що тут поховали дуже поважного скіфського ватажка. До сих пір вчені та археологи зі всієї України приїжджають в Бобринецький район, щоб тижнями працювати лопатами, збирати обломки амфор, кусочки заліза. Під час роботи знайдені кістки передають в Інститут антропології, де виясняють, скільки вони пролежали, описують, та направляють до музеїв.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.