П’ятниця, 29 Березня, 2024

Опера міста

Кропивницький – це мальовниче місто центральної України, де дуже добре розвинуте культурне життя. Саме тут з’явився музикально-драматичний театр імені Кропивницького відомий на всю країну. Далі на kropyvnytskyi-future.

Як все починалось

Місце для будування першого кам’яного театру виділили 18 липня 1856 року. Тоді на цю роботу місцева влада дала 76 рублів. Будівництво було тяжким на протязі двох років воно йшло, і в 1867 році люди змогли відвідати цей театр. Тоді гурт «Вихідцева» приїхав сюди і дав свою першу виставу.

Дон Амінадо Кіровоградський поет-сатирик та прозаїк написав свої спогади відкриття, тоді перлину української опери розкрасили яскраво-розовою фарбою, на фоні були золоті літери. Всього тут чотири колони в правій стороні вхід для артистів. Всередині приміщення все було і є дуже гарно. На вході велике фойє, де сидять контролери та перевіряють квитки в гостей.

Крісла оббиті темно-червоною тканиною, на той час вважалось розкішно, при спеціальному освітлені вони віддавали гарні відтінки. Зал прикрашали тисячі ліхтариків. Театр будувався за участі Георгія Трамбіцького. Він сам розробив проект. Вже в 1882 році Марко Кропивницький зібрав цілий гурт талановитих людей, які ставили свої вистави на сцені. Восени драматург дав назву театру «Театр Корифеїв» і саме тоді вони показали популярну на весь світ виставу «Наталка Полтавка».

В його гурт ввійшли справжні таланти:

  • Марія Зіньковецька.
  • Іван Карпенко-Карий.
  • Микола Садовський.

Їхня перша вистава отримала багато овацій та похвал від глядачів, і саме це допомогло дати турне в Києві та інших містах країни. Назву театру міняли багато разів до того часу, поки його не націоналізували. В 1944 році його офіційно назвали в честь Кропивницького.

Що було далі з оперою

Після звільнення міста на сцені поставили спектакль по п’єсі Михайла Старицького «Маруся-Богуславка». З лютого 2006 року театр став обласним, за два роки до цього відбулась гарна реставрація приміщення. Її проводили на протязі 9 років.

Після закінчення ремонтних робіт приміщення змінилося в кращу сторону. Його зала виросла в розмірах, на підлозі вистелили мраморну мозаїку, з’явились невеликі банкетики та біла «вішалка». Великої уваги заслуговує внутрішня частина залу, в ній сусальне золото, ручна ліпнина, дорога люстра під куполом, спеціальні анатомічні крісла. Вражає занавіска, яку шили під заказ в Ленінграді.

Довгі роки реставрації дали своє, вже восени 2012 року відбулось грандіозне відкриття  оперного Театру Корифеїв, на сцені дали свій виступ «Степові орли» режисером був Євген Курман. В наш час сюди приїздять гості зі всієї країни. Вистави не часті, в зв’язку з тим, що немає головного режисера. Кропивничани надіються, що дуже скоро його знайдуть і театр як і раніше буде приймати гостей. Кожен рік 22 травня містяни збираються відзначити день народження Марка Лукича Кропивницького засновника українського професійного театру. За своє життя він зіграв більше 500 ролей.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.