Четвер, 9 Травня, 2024

Топ найромантичніших місць Кропивницького

Кожне місто має перелік місць, в яких романтичні натури знайдуть для себе щось незвичайне та обов’язково відвідають. В цьому плані Кропивницький сміливо можна назвати чудовим вибором для туристів та поціновувачів романтики. Багата історія міста, а також його природа сприяли тому, що список є доволі цікавим, налічує багато варіантів, які підійдуть кожному без виключення. Навіть не відвідуючи край більшість з них можна знайти, якщо не на світлинах людей, які їх відвідали, то однозначно в путівниках по місту. Далі, на сайті kropyvnytskyi-future, ми спробуємо зорієнтувати вас та підказати, куди саме варто поїхати, якщо доля привела вас до цього славетного міста України.

Театральна – центральна вулиця міста

Цілком закономірно, що перелік кращих місць Кропивницького варто почати з однієї з найвідоміших пам’яток не тільки міста, а й усієї Кіровоградщини. 

Центральна вулиця має досить цікаву історію, адже існує уже понад півтора століття. Перший камінчик з бруківки, по якій сьогодні ходять містяни та гості міста, був закладений у далекому 1847 році. У той час вулиця мала назву Дворцова, що було досить символічним, тому що названа вона була в честь Палацу, який знаходився на ній. Побудований Палац ще імператором Миколою І, а головне його призначення – розміщення знаті, коли вони перебували в Єлисаветграді. Окрім цього, варто відзначити, що тогочасне місто мало досить суттєве військове значення. В ньому було розташоване одне з найбільших військових містечок, в якому перебувало до ста тисяч солдатів різного чину. В ті роки нерідко проводилися військові навчання, які мали на меті підняти бойовий дух, як звичайних солдатів, так і високопоставлених офіцерів. Тому в Палаці й проживали члени імператорської родини, які приїхали побачити військову міць. Згідно з історичними підтвердженим документально даними на території Палацу свого часу жив небіж Тараса Григоровича Шевченка.

Справжньою прикрасою центральної вулиці став Зимовий театр, який сьогодні відомий не тільки містянам, а й кожній людині, що цікавиться історією української драматургії. Саме завдяки наявності двох таких вагомих для міста місць, цю вулицю обрали для вечірніх прогулянок справжні селеберті дев’ятнадцятого століття. Згодом це стало причиною того, що вулиця отримала назву Дворянська. Свого часу на ній навіть був розташований Дворянський клуб, в якому щовечора проходили гучні концерти та заходи.

Попри українофобську позицію радянської влади, окрім назви вулиці, на щастя, її архітектура не постраждала. З моменту проголошення незалежності України деякий час центральна вулиця ще мала назву комуністичного лідера. Таку ситуацію виправив ряд законів, прийнятих законодавчими органами України задля повної декомунізації українського суспільства. Питання назв міст та вулиць було одним із пріоритетних, тому до його вирішення було залучено багатьох експертів. Гострі дискусії привели до того, що вулиці повернули її першочергову назву. Але вже через досить невеликий проміжок часу, коли Російська Федерація вирішила напасти на Україну, у краєзнавців та істориків Кіровоградщини з’явилася нова причина, щоб зібратися та обговорити питання перейменування вулиці Дворцової. Цього разу дискусії були не такі гарячі, незабаром на всіх мапах міста з’явилася вулиця Театральна, яка отримала назву завдяки розташованому на ній Театру корифеїв.

Нині центральна вулиця уособлює найкраще, чим славиться Кропивницький: є тут і старовинна архітектура, за якою належним чином доглядають, є і затишні кав’ярні, в яких кожен охочий може випити смачну каву. Прогулюючись бруківкою Театральної зі своєю другою половинкою, можна відчути усю красу чудового міста. Кожного вечора тут збираються місцеві музиканти та показують свою майстерність і талант. Коли в місті відбуваються культурні заходи, то більшість з них проходять саме на Театральній.

Набережна вулиця

На дві частини Кропивницький розділяє річка Інгул, яка часами стає сильною так швидкотічною. Щоб приборкати цей природний об’єкт, довелось суттєво видозмінити Кропивницький. Рішення  зробити це прийняла місцева влада після того, як в 1841 році Єлисаветград спіткала справжня біда з катастрофічними наслідками після чергової весняної повені. Губернська влада втомилася підрахувати збитки, які їй наносили річка, проте довгий час нічого не чинила аби цю ситуацію якось виправити. Останньою краплею стала повінь в 1970 році, коли міське господарство та жителі міста стали жертвами водного стихійного лиха. Саме тоді обласна та міські ради звернулись до ВПК інститут “Укрпівденводгосп” з клопотанням про регулювання вод річки, в той час було прийняте рішення розглянути питання не тільки водовідведення, а й облаштування каналізації та окультурення цього місця. Варто зазначити, що максимально ефективно було проведено протиповеневі заходи, споруджено тепломережі, водогони, протиерозійну та дренажні системи.

Набережна перетворилася в чудовий приклад того, як людина може без шкоди для природи створити гарне та культурне місце. Були облаштовані місця для відпочинку, спортивного дозвілля, романтичних прогулянок вздовж Інгулу. Досить довгий час набережна залишалася в такому ж вигляді, як її було створено в 70-х роках минулого століття. Часто питання реконструкції виникало в обласній та міській раді, проте коштів для цього завжди не вистачало. Силами місцевих художників та талановитих дизайнерів було проведено візуальне оновлення одного з найбільш відвідуваних місць Кропивницького. Так, на ньому з’явилися орнаменти вишиванок та цитати видатних літературних діячів України. 

Якщо вам пощастило опинитися в місті, то обов’язково варто прогулятись по набережній аби зробити неймовірні фото на заході сонця. Особливого шарму додають старі мости, які перетинають річку. Популярністю користується також і новий металевий міст, який пофарбований в кольори прапору України.

Дендропарк 

Об’єкт є приватним комерційним парком відпочинку, який облаштований атракціонами та зеленою зоною. Щоб дістатися до нього, потрібно рухатися на захід від центру міста в напрямку вулиць Академіка Тамма та Євгена Тельнова. 

Створений парк був у 1958 році та відразу став справжніми легенями міста, оскільки був найбільшим зеленими насадженнями. Його мальовничість вабила жителів та тих, хто просто опинився у місті. На момент відкриття в ньому було сім атракціонів, до яких постійно стояли черги.

Нова історія місця почалася в 2001 році, коли власниками був взятий вектор на створення сучасного ландшафту, встановлення нових атракціонів та побудови дитячих майданчиків. Досить швидко Дендропарк перетворився у місце відпочинку усіх вікових груп населення. Встановлені атракціони всі без виключення пройшли державну сертифікацію, тому користуватися ними абсолютно безпечно. А чого варта тільки можливість піднятися на саму вершину оглядового колеса, з якого відкривається вид майже на усе місто. 

Дендропарк у Кропивницькому має безліч алей з тюльпанами. Завдяки цьому існує ще одна його назва – “парк мільйона тюльпанів”. Досить часто проводять паралелі між парком та Голландією. Коли зацвітають тюльпани, то місто наповнюється туристами, які хочуть прикрасити стрічку новин своєї соцмережі неймовірними світлинами. Під час прогулянки з коханою людиною доведеться зупинятися майже біля кожної клумби, адже на них висаджені різні сорти тюльпанів. На території знаходиться кілька закладів харчування зі смачною їжею та напоями.

Через те, що парк досить великий, кожна пара може знайти собі місце, аби провести час разом. Всюди, де нема насаджень квітів, можна влаштуватися на пікнік. для прихильників здорового образу життя власники парку організували доріжку здоров’я, на якій можна кататися на роликах, велосипеді чи просто бігати. 

Коли настає темна частина доби парк манить відвідувачів своїми вогнями, особливо виділяється серед них карусель. Її трішки вінтажний зовнішній вигляд надає особливої вишуканості, тому лавки навколо неї завжди зайняті. Розслаблююча атмосферу створює і приємна музика, що лунає з гучномовці, які розташовані  на стопах з ліхтарями.

Міський сад 

Однією з візитівок міста Кропивницького можна сміливо назвати Міський сад, якому вже понад 200 років. Якщо заглянути в історії його створення, то почнеться вона в далекому 1764 році, коли на березі річки Сугоклея за наказом генерала Моргунова для вирощування овочів та фруктів було створено казенний сад. Врожай був призначений для імператорського двору. Уже в наступному році на святковому столі імператорів того часу красувалися кавуни та дині з Єлисаветграду.

У зв’язку з тим, що в Єлисаветграді знаходилося військове містечко, частину овочів та фруктів постійно передавали на його утримання. Попри свою красу, на початку існування сад не був призначений для того, аби в ньому відпочивали  жителі міста. Але вже згодом керівництвом губернії було прийняте рішення зробити з нього місце відпочинку “на англійський манер”. 

В 1819 році в саду було висаджено виноградник, який займав близько 25 десятин. В 1834 році військові висадили першу соснову алею, квітники, довели все до ладу та розчистили русло Сугоклеї. Також в той час з’явився танцювальний зал, альтанки та купальня. Після настав період занепаду відомого місця, до якого повернулася слава лише в 1897 році. Події революції у 1917 році та Другої світової війни негативно позначилося на стані саду. Проте знищити повністю сад, територія якого займала вже близько 50 гектарів, не вдалось нікому, тому нині кожен має можливість завітати до нього зі своїми близькими людьми.

Парк прекрасний кожної пори року. Закоханим є де відпочити та насолодитися краєвидами, наприклад, в альтанці та на березі водосховища. Візитну картку парку – сходи було повністю відреставровано, тому на них досить часто проводять фотосесії.

Окрім цього, ті для кого романтика ототожнюється із водною стихією, можуть скористатися можливістю та поплавати на човні. Над річкою Сугоклея стоять могутні верби, які під час заходу сонця надзвичайно видовищні. Враховуючи той факт, що дістатися до місця саду можна лише на власному авто або таксі, кожен зможе краще познайомитися з особливістю околиць міста.

Катеринівка

Перелік найромантичніших місць в Кропивницькому був неповний, якби в ньому не було пляжу на Катеринівці, оскільки влітку він перетворюється на справжній оазис, який дозволяє врятуватися від спеки. Враховуючи це, не дивно, що згодом там було організовано  сучасний Yekaterinovka Beach Resort. Його відвідують ті, хто полюбляє гарний відпочинок та чисту воду. Там можна засмагати, весело провести час з компанією, адже для цього існує розвинута інфраструктура. Власники закладу з часом зробили вхід платним, тому що витрати на утримання його в належному стані немаленькі. Потрапивши на пляж, можна по-справжньому відчути, що ти опинився в європейському місті, в якому йдеться високі стандарти.

Проте поціновувачі прекрасного та естетики романтизму побачать Катеринівку зовсім з іншого боку, адже там існує все необхідне для того, щоб розтанути в красі. В першу чергу зараз мова йде про величні краєвиди з природного кар’єру з його кришталево білим піском. Якщо докласти трішки зусиль, то можна вибратися на саму вершину, з якої відкривається вид на плато річки. Найсміливіші закохані пари влаштовують на такій висоті пікніки, зустрічаючи разом захід сонця. Якщо спуститися донизу вже утоптаними стежинами, то можна опинитися на майже безлюдних пляжах, де немає такого гамору, як на платному. Ще один спосіб урізноманітнити знайомство з цією візитівкою Кропивницького – взяти в оренду човен та відправитися на ньому в плавання по річці на один з багатьох невеличких острівців. Вони розташовані по всій її довжині. В такі миті навіть прагматична натура відчує на собі тінь романтики морських пригод, що описані в книгах Джека Лондона.

Звісно, щоб дістатися до цього місця необхідний власний транспортний засіб або ж неабияке бажання покататися на автобусі до села Катеринівка, а далі ще пішки пройти кілька кілометрів. В будь-якому випадку, вас чекатимуть незабутні краєвиди, знайомство з чудовою природою степової Кіровоградщини.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.