Четвер, 28 Березня, 2024

Фото-тур: які місця у Кропивницькому стануть найкращим фоном для спогадів

Кропивницький – це місто не тільки з багатою історією та привітними, роботящими людьми, але й неймовірно гарний місцями, які ваблять туристів. Кожен гість міста намагається знайти саме ту точку на  мапі, яка може максимально передати все єство Кіровоградщини. Оскільки таких мап не так багато, тому, повідомляє сайт kropyvnytskyi-future, ми вирішили скласти список місць, та провести фототур щоб стрічка новин кожного, хто відвідав Кропивницький, була прикрашена неймовірно гарними світлинами, а а в пам’яті залишились лише приємні та теплі спогади.

Центральна вулиця міста Театральна

Вже втретє за короткий проміжок часу центральна вулиця Кропивницького змінює назву. Викликане це нормативно-правовими актами, які були прийняті вищим керівництвом держави, та покликані здійснити декомунізацію, а також змінити всі назви, пов’язані з країною-агресором – Російською Федерацією. Найвідоміша вулиця носить назву Театральна.

Звісно, історія майже кожного міста тісно пов’язана з головною вулицею і Кропивницький не виключення з цього правила. Історія цієї пам’ятки починається в 1847 році, коли імператором Миколою І було закладено перший камінь під палац, призначений для прийому найвищих осіб. Це дало початкову назву, яку вона мала з першого дня свого існування – Дворцова. Справжньою окрасою її був Зимовий театр. В 1897 році по вулиці було прокладено першу лінію Єлисаветградського трамвая.

Найстаріший будинок на Театральній Г. В. Соколова-Бородкина предводителя повітового дворянства був побудований за проєктом А. М. Достоєвського, та передає всю красу стилю класицизму.

Бруківка, якою вимощена вулиця, додає їй унікальності, а також віддає старовиною. На Театральній знаходиться дуже багато затишних ресторанів та кав’ярень, які щоденно відвідує велика кількість клієнтів. Варто відзначити, що жоден з закладів не порушив загальну концепцію історичної пам’ятки, тому гості міста можуть насолоджуватися чашкою ароматної кави чи смакувати стравами, споглядаючи види майже такі самі, як і десятиліття тому.

Якщо ви хочете  побачити та почути талановитих вуличних музикантів з Кропивницького, то достатньо лише вийти ввечері на Театральну. Зазвичай саме тут місцеві аматори збираються аби порадувати перехожих своїм музичним талантом.

Протягом кількох останніх років вулицю прикрашає інсталяція з парасольок влітку. Вона не тільки дає приємний затінок, а й манить усіх небайдужих до гарних світлин, адже фотозона по-справжньому чудова.

Будинок Кропивницької міської ради

У самому центрі міста знаходиться монументальна будівля, яка зовні нагадує розкішний давньогрецький храм, збудована вона в 1954 році і зараз там знаходиться Кропивницька міська рада. Прикрашають її десять височезних класичних колон з листям аканта,  а також широкі сходи. Будівля відповідає кращим традиціям стилю неокласика. Її прямокутна форма ще більше проводить паралелей з грецькою архітектурою. Автором проєкту став талановитий архітектор Л. Дворець. Перед величною будівлею встановлено пам’ятник Олександру Пашутіну – видатному міському голові, який займав свою посаду на початку ХХ століття. Основне кредо цього державного службовця було “Служіння громаді має бути метою життя”.  Саме ці слова викарбувані під пам’ятником. Фігура Пашутіна стоїть поруч зі стільцем, на який часто сідають туристи аби зробити гарні світлини.

Не дивно, що саме біля будівлі міської ради часто можна побачити фотографів, які знімають весілля, адже це місце просякнуте духом Кіровоградщини. Прогулятися по місту, та не заглянути до цієї видатної пам’ятки архітектури просто неможливо. Тому вона має бути обов’язково включена до списку тих місць, які має побачити кожен, хто зібрався відвідати Кропивницький.

Також біля будинку знаходиться унікальне місце, яке вабить усіх закоханих – це лавка зі стрілою Купідона. За традицією саме на цій лавці кохання закріплюють свої замки новоспечені родини. З кожним роком тих замків стає все більше, а охочих долучитись до традиції не меншає. Кожен може з легкістю поповнити свою стрічку новин в соціальних  мережах унікальною світлиною, яка буде відображати привітність Кіровоградщини та додасть романтичного настрою.

Театр корифеїв

Театр корифеїв – перший професійний український театр, який відкритий в 1882 році. Заснував його Марко Лукич Кропивницький, який є видатною постаттю в історії всього театрального мистецтва України. З цим театром пов’язані такі відомі постаті як Микола Карпович Садовський, Панас Саксаганський, Марія Заньковецька. Серед безлічі інших театрів цей вирізнявся особливим синкретичним стилем, в якому поєдналися комедійне та драматичне дійство з вокальними та музичними сценами. Народну свіжість передавали талановиті танцювальні та хорові ансамблі.

Загальноукраїнське значення цей заклад посів через те, що він поборов заборони Міністерства внутрішніх справ імперської Росії та показував вистави українською мовою, без попереднього показу російською мовою.

Враховуючи велике значення для міста, державною владою було прийнято рішення в 2010 році на реставрацію театру. Завдяки цьому кожен, хто дійде по вулиці Театральній до її кінця, зможе насолодитися виглядом величної будівлі в рожевому кольорі. Фасад театру одразу став улюбленим місцем для святкових фото, а також манить своєю красотою численних туристів. Охочі ще більше побачити, можуть підійти в касу та за символічну ціну отримають можливість погуляти коридорами пустого театру, а можливо і почути, як ідуть репетиції нової вистави.

Міський сад

Міський, чи як його називали, казенний сад – перший довговічний та серйозний об’єкт в Єлисаветграді. Створили його в 1864 році за наказом генерала Мельгунова. Основним його призначенням на той час було вирощування фруктів та овочів. Перший садівник міського саду – ієромонах Герасим. 

Знаходиться міський сад на березі річка Сугоклея поблизу водосховища. Як не дивно, але спочатку це місце не було популярним серед відпочиваючих, хоча територія для цього була досить гарна. Змінилося все з моменту передачі саду у власність міста. Влада вирішила облаштувати його на англійській смак, було висаджено соснові алеї, наведений порядок, висаджено квітники, обладнано купальну зону в річці, побудовано альтанки, танцювальний зал. Пережив міський сад революцію, війну, бездарне радянське керівництво та складні роки на початку становлення української незалежності. 

Великих зусиль до створення на території міського саду зон відпочинку європейського стандарту доклала Кіровоградська обласна рада. Завдяки цьому у паркові з’явився волейбольний, тенісний та футбольний майданчик, тренажери, ажурна гойдалка, кований місток, сучасна автостоянка, клумби та вимощені декоративною плиткою доріжки. До дамби можна спускатися відреставрованими та каскадними сходами, на яких проходять фотозйомки. 

На березі водосховища облаштовані місця для купання, а на самому водному об’єкті досить часто відбуваються змагання на човнах. Межує з парком найвідоміший у місті ресторанний комплекс “Тиха гавань”. Саме тому, вдосталь нагулявшись, можна зайти в затишне приміщення ресторану та  скуштувати смачні страви від кращих кіровоградських кухарів.

Звісно, щоб дістатися до цього місця потрібно або власне авто чи послуги таксі, або ж бажання прогулятися по Кропивницькому приблизно 4 км.

Козачий острів

Якщо прогулятися вздовж Набережної Кропивницького у напрямку Ковалівки, то можна побачити штучне паркове насадження, яке має назву Козачий острів. Розташований він на проспекті Винниченка, сама територія відмежована провідним каналом та річищем Інгулу. Свою назву парк отримав у 2018 році внаслідок декомунізації, оскільки до цього він називався парк Пушкіна. Незвичним його робить відокремленням за допомогою об’єднаних каналів. Завдяки цьому є можливість прогулятись по колу штучного острова, найнижчим рівнем, який знаходиться дуже близько до води.

Місце стало улюбленим для кропивничан, які полюбляють прогулянки на свіжому повітрі та заняття спортом. В паркі досить часто проводяться різнопланові масові культурні заходи. Увечері там можна побачити багато людей, які займаються бігом або вигулюють домашніх тварин, неспішно крокують по вимощених доріжках. З трьох боків парку знаходяться мости. Один з них металевий та був нещодавно побудований і пофарбований в жовтий та блакитний колір, тому охочих там сфотографуватися завжди дуже багато. В самому паркові завжди прибрано, а вночі він освітлюється за допомогою ліхтарів. Мабуть через це навіть в пізню годину там завжди можна знайти багато відпочиваючих. Під час масових спортивних заходів в місті саме територія Козачого острову стає їх осередком.

Вулиця Набережна

Набережна річки Інгул – визначне досягнення інженерів та будівельників, яке має не тільки практичне значення для всього міста, але також стало однією з візитівок Кропивницького. Побудували її в 1970 році, але з того часу її суттєво видозмінили, багато чому в цьому посприяла місцева влада і небайдужі містяни. Для останніх це місце було одним з улюблених маршрутів аби ввечері неспішно прогулятися з сім’єю чи другою половинкою, зустрітися з друзями. Набережна міста розбита декількома скверами та парками, в яких облаштовані місця для відпочинку.

Історія створення Набережної досить цікава, адже бере початок ще в 1841 році, коли після чергової повені річки Інгул Єлисаветград зазнав справжнього лиха. Це було першим дзвоником для створення споруд, покликаних регулювати річку. В 1970 році історія повторилася, чим завдала великих збитків містянам, а також усьому міському господарству. Саме тому в 1972 році було розроблено план щодо регулювання води річки Інгул. Окрім протиповеневих заходів, під час будівництва мали бути вирішені питання водогону, тепломереж, каналізації, протиерозійної та дренажної системи. Це були важливі питання для прискорення темпів промислового та житлового будівництва. Разом з Набережної було побудовано і мостові переходи, які перетворили центр міста в “маленьку Венецію”.

У 2017 році постало серйозне питання щодо реконструкції Набережної та приведення її до нормального стану, адже за час її існування деякі елементи втратили свою привабливість. Попри це, місце все одно має попитом серед туристів та гостей міста. Поки Набережна чекає ремонту та реконструкції, місцеві художники прикрасили її малюнками орнаментів з вишиванок, а також цитатами відомих українських поетів та письменників. Також там знаходиться великий спортивний майданчик, на якому влітку доволі часто проводяться різні спортивні заходи, займаються найкращі спортсмени міста. 

Прогулюючись по набережній, також можна знайти і напис з відомими словами пісні Кузьми Скрябіна.

Монумент Ангелу-охоронцю України

На Соборній площі в Кропивницькому у 2004 році на честь двохсотріччя з дня народження Ісуса Христа, а також двохсот пятидесяти річчя Кропивницького був встановлений унікальним монумент Ангелу-охоронцю України. Його автором став відомий скульптор Анатолій Гончар та архітектор Віталій Кривенко. 

Для створення пам’ятки було використано 350 м.кв. архітектурних виробів а також 2000 м.кв. бруківки. Граніти родом із Крупского, Капустинського та Войновського родовища. 

Аби створити цю визначну пам’ятку, об’єдналися організації та підприємства міста, а також самі городяни. Триметрова статуя Ангела підіймається над площею на дев’ятиметровій колонії та помітна з більшості місць поблизу, тому пропустити її під час туристичної подорожі досить складно. 

Пам’ятник прикрашений написом “Бережи, Боже, Україну!”. Його віднесли до одного із семи чудес міста, а також називають справжнім оберегом України. 

Молодята під час своєї весільної фотосесії виявляють бажання зробити світлини саме з цією пам’яткою, оскільки вважається, що ангел буде берегти і їхню родину.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.