Субота, 27 Квітня, 2024

Історія про те, як у Помічнянській школі створили STEM-лабораторію

У 2020 році в Україні відбулася децентралізація, не оминула вона й Помічнянську громаду. Коли тут утворилася велика громада, люди зрозуміли, що у них з’явилося багато нових можливостей покращити якість життя. Крім того, цей процес став поштовхом до розвитку громадського суспільства й використання ресурсів, які надають міжнародні компанії.

Помічнянська школа №1 розташувалась в приміщеннях, яким понад 100 років. Раніше на цьому місці знаходилися приміщення панського маєтку, а зараз 3 корпуси школи, де навчається багато дітей. Ця школа вважається опорною в громаді. Перед будівлями розмістився великий футбольний майданчик прикрашений штучним покриттям.

Керує закладом Ніна Семашко. Кропивницька, Помічнянська влада активно бере участь в розвитку закладу. Вчителі, батьки, підштовхують дітей до участі в різних проєктах. Більше на kropyvnytskyi-future.com.ua.

ІТ – то святе, відкриття STEM-лабораторії

Вчитель інформатики Олена Трибко у своєму кабінеті має купу дипломів і грамот. Вони є результатом роботи її учнів. Все почалося з простого STEM-табору. Тоді Олена вирішила, що прості шкільні табори можна зробити корисними й цікавими для дітей. Громада підтримала рішення Олени, на відкриття STEM-табору за кошт громади змогли придбати найпростіших роботів.

У 2017 році Олена стала ментором в «Академії Cisco» – унікальному проєкті американської корпорації, яка є найбільшим у всьому світі виробником мережевого обладнання.

Оскільки програма отримала схвалення від Міністерства освіти України, вчителька викладає її учням 10-11 класів.

Всі випускники, які закінчують цей курс, окрім свідоцтва про середню освіту отримують й документ про те, що вони закінчили курс в «Академії Cisco». Вважається, що це початкова сходинка сертифікаційного екзамену, задля того, щоб в майбутньому вони могли знайти собі роботу в ІТ-сфері.

У 2018 році школа долучилася до програми «Дівчата STEM». Вона підтримує проєкт Фонду народонаселення ООН. Головним завданням є якомога більше дівчат долучити до технічних професій, які в нашій країні часто вважають чоловічими.

Олена випадково побачила оголошення в соціальній мережі, після цього вирішила взяти участь в конкурсі. Усе це стало гарним підґрунтям до того, що заклад у 2021 році отримав обладнання для лабораторії вартістю понад 1 мільйон гривень, якого немає в інших школах країни.

Щоб розвити шкільну ІТ-лабораторію, Олена зі своїми учнями подали свій проєкт на програму «Спроможна школа для кращих результатів» від Міністерства освіти. Всього з нашої області брало участь в конкурсі 37 шкіл.

Згідно з програмою Помічнянська школа отримала обладнання для STEM-лабораторії, в яке входить: інтерактивний екран, ЗD-принтер, документ-камери. Цікавою та унікальною річчю є цифровий фрейзер.

Якщо на ЗD-принтері можна видрукувати велику модель зі спеціального пластика, то на цифровому фрезері потрібно спочатку запрограмувати, а потім з різних матеріалів: пластика, дерева, акрилу виготовити модель.

На базі цієї лабораторії діти вивчають робототехніку, програмування, штучний інтелект. За сприяння держави, міського бюджету на створення лабораторії було виділено 1 мільйон гривень.

Користь STEM-лабораторії для дітей

Навчаючись в лабораторії діти мають змогу:

1.       Гарно логічно й математично мислити.

2.       У них розвивається наукове розуміння сучасних технологій.

3.       Впевнено користуватися інформаційно-комунікаційними технологіями.

4.       Бути обізнаними й само вираженими у сфері культури.

Існує досить цікавий факт, що під час STEM-уроків в центрі уваги знаходиться практичне завдання, яке потрібно правильно вирішити. Діти вчаться вирішувати завдання шляхом проб і помилок, тобто вони не вивчають «суху» теорію. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.