Середа, 18 Вересня, 2024

У Кропивницькому облаштують притулок для жертв домашнього насильства

В нашому місті за ініціативи  Володимира Лєбєдєва буде відкрито притулок для жертв домашнього насильства. За адресою Преображенська 37 благодійником була куплена частина будинку, яка в майбутньому і стане пунктом допомоги для людей, що постраждали від побутової тиранії. Далі на kropyvnytskyi-future.

Запланований притулок стане місцем, де люди, які постраждали від домашнього насильства зможуть тимчасово проживати. Зараз будинок не дуже схожий на жилий.Але в найближчий час тут замінять двері, робитимуть кухню, туалет, ванну і облаштують затишну спальню. Загалом, в  притулку зроблять все необхідне, для того, щоб були задоволені усі потреби людей, які там проживатимуть. 

Як зародилася ідея створення притулку?

Як розповів нам Володимир Лєбєдєв, ідея цього притулку зародилася ще давно. Володимир – засновник “Будинку Милосердя”, притулку для знедолених людей, що не мають постійного місця проживання. І за його словами за останні роки в “Будинок Милосердя” поліція все частіше привозить людей, які постраждали саме від домашнього насильства. 

“З того моменту, як розпочався карантин все більше сімей почали страждати від агресії вдома. Люди, які не здатні жити разом, можуть не помічати цієї нездатності за постійною біганиною, роботами, школами, гуртками… А коли карантинні умови змусили усіх сидіти в чотирьох стінах, то починають з’являтися проблеми та наявні розбіжності у поглядах на життя. На жаль, це нерідко закінчується побоями і це, звісно ж, не треба терпіти. Від такого треба рятуватися. І побудувати поруч з “Будинком Милосердя” безпечне місце для людей, які потребують захисту я вважаю дуже корисним.” – розповідає Володимир.

Які труднощі доведеться подолати при ремонті?

Будинок коштував п’ять з половиною тисяч доларів. Певну суму грошей Володимир виділив з власної кишені, а з покупкою другої частини будинку благодійнику допомогла всесвітньо відома модель з Кропивницького Аліна Байкова. Але так як будинок потребує капітального ремонту то інвестиції в нього будуть продовжуватися до самого завершення ремонту.

Також, Володимир Лєбєдєв зазначив:

“Там варто дуже сильно попрацювати. Будинок стоїть без комунікації. Відсутнє світло, вода з 2010 року. І саме провести туди світло та воду – це потребує неймовірних зусиль і трохи відтягує час відкриття притулку. Ми вже зверталися в “Кіровоградобленерго” та ставили питання по цьому будинку. Тому, я гадаю при бажанні можна з усім впоратися і в найближчий час, наскільки це буде можливо, відкрити двері притулку для всіх людей, що потребуватимуть захисту.” 

Нагадаємо, що за офіційними даними цьогоріч на Кіровоградщині заяви в поліцію про домашнє насильство, вдвічі перевищили минулорічну кількість. Тому ніколи не варто забувати, що в області існує поліція проти домашнього насильства. Якщо ви, чи ваші рідні постраждали від такого вида насильства у будь-якій формі, негайно телефонуйте “102” та зазначте, що ви потребуєте допомоги екіпажу “Поліна”. Та зберігайте спокій. Пам’ятайте, що кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. 

Також важливо, що, у Кропивницькому нещодавно пройшов флешмоб #16_днів_проти_насильства. Люди під такими хештегом у соцмережах закликали боротися з насильством та поважати себе та свою гідність. До флешмобу приєдналися заклади освіти, офісні колективи та відомі особистості нашого міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.