Четвер, 25 Квітня, 2024

У Кропивницькому з’явиться вулиця на честь Степана Бандери

У місті Кропивницький місцева влада планує змінити 176 назв вулиць, скверів. У прес-службі міськради повідомили, що вже офіційно затверджена Концепція інтеграції українських маркерів і схвалений повний перелік вулиць, які обов’язково підлягають перейменуванню. Далі на kropyvnytskyi-future.com.ua.

Топонімічна комісія дала рекомендацію Кропивницькій міській раді перейменувати велику кількість вулиць, які були названі в честь російських діячів. Тепер вулиця Гагаріна стане вулицею Степана Бандери.

Коли відбудеться перейменування?

В ОВА повідомили, що дадуть розпорядження на те, щоб в громадах області було обговорення назв нових вулиць. Вся робота триватиме протягом місяця після оприлюднення списків на офіційному сайті Кропивницької міської ради. 

Остаточне рішення про зміну вулиць будуть приймати депутати міської ради на скликанні сесії. В міській ОВА говорять про те, що впевнені на всі 100% в тому, що всі депутати проголосують за перейменування вулиць, бо на це є вагомі причини.

Як прийняти участь у голосуванні простим містянам?

У місті вже стартувала електронна консультація щодо зміни назв вулиць громади, які будуть перейменовані. Мета цієї консультації – дізнатися думку місцевих людей та зібрати всі зауваження щодо перейменування. На сайті міської ради є спеціальна форма, якою може скористатися кожен.

Варто зазначити, що збір пропозицій та зауважень буде тривати до 27 серпня 2022 року. Результати будуть оприлюднені після їх розгляду міською топонімічною комісією. 

Чому вул. Гагаріна повинна стати Степана Бандери?

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року на Галичині. Його батько працював священиком греко-католицької церкви. Коли Бандері виповнилось 5 років почалась Перша Світова війна. Школи тоді не працювали, тому хлопчик навчався вдома.

Польсько-українська війна розпочалась, коли йому виповнилося 10 років. На цей час хлопець вступив на навчання до Стрийської гімназії. В 14 років провів перші лекції учням гімназії.

Пізніше хлопець вступає на навчання в Політехнікум на агрономічне відділення. Паралельно починає підпільно працювати у ОУН (організація українських націоналістів). Навчання швидко перестало бути для Степана пріоритетом. Натомість він присвятив свій вільний час на виконання національно-політичної роботи.

Степан активно займався просвітництвом їздив від товариства «Просвіта» в села Львову з лекціями. Попри молодий вік, дуже швидко став впливовим і шанованим лідером партії ОУН. 

Основною ціллю партії на той час було переконати український народ в тому, що вони можуть чинити опір, вселити в них національний дух. Бандера став гарним агітатором.

Штучний голодомор та боротьба з ним

У 1932-1933 році більшовики зробили штучний голодомор, від якого загинуло багато людей. У відповідь кадри ОУН, які очолював Бандера, спрямували всі свої сили проти московської агентури.

Основна мета Бандери

Сам Бандера говорив, що основна мета боротьби проти більшовиків була направлена  на захист української нації, та збереження державності країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.