П’ятниця, 29 Березня, 2024

Історія аеропорту міста Кропивницький

Аеропорт «Кіровоград» в місті Кропивницький має довгу історію, він збудований за часів війни. Це один із цивільних аеропортів, активне його використання було з 1990 року до 2000. Рахується, що аеропорт відповідає третій категорії ІКАО, що є гарним показником. В цілому, є дві злітно-посадкові смуги вони обидві діючі. Прямо на території відділення Льотного Національного Авіаційного університету, яке готує майбутніх робітників льотної сфери. Далі на kropyvnytskyi-future.

Часи розквіту

Саме 1980 рік був найбільш успішним, тоді найчастіше в місто літали літаки з різних країн. Здійснювалось кілька десятків рейсів. Особливо літаки курсували в таких напрямках:

  • Київ.
  • Москва.
  • Ленінград.
  • Рига.

Причини спаду активності

В 1990 році нашу країну спіткала економічна криза, вона дуже сильно вдарила по цьому підприємству. Його передали на баланс міського бюджету, пішло багато збитків, тому в 2008 році було прийнято рішення приватизації. В часи СРСР площа цього закладу була 25 га, під час розпаду вона склала 19. Головне приміщення вокзалу – було попередженням про розподіл і руйнації аеропорту.

Що відбувається в наш час

Аеропорт хочуть зробити міжнародним, відновити статус. Для цього потрібно покращити систему для посадки, та частково провести роботи з встановлення загороджувального периметру. Тут немає регулярних рейсів по Україні, рідко проводять платні, чартерні перевезення, частіше під замовлення ООН. 

Була зібрана нарада в Міністерстві Інфраструктури у Кабміні готові реалізувати новий проект, який передбачає надання статусу міжнародного аеропорту. На думку високопосадовців матеріально-технічна база для цього є достатньою, щоб реалізувати це рішення. Для того, щоб на постійній основі приймались і проводились міжнародні рейси мали відбудувати інфраструктуру, яка дозволить обслуговувати людей на міжнародному рівні. 

Важливою задачею стало відбудування полоси в першу чергу, для курсування багатовантажних сучасних лайнерів. 

Вже ходять розмови про те, що мерія планує підписати договір з Національною Академією, та дати їм в оренду приміщення, землю на 49 років. Генеральний директор «УРГА» Леонід Шмаевич заявив, що вони можуть зробити чартерні рейси тільки на літаках які вміщують від 4 до 50 людей. На базі підприємства вже збудували новий термінал територія якого 500 квадратних метрів, наразі він не працює. В таку роботу було вкладено великі гроші. 

Відкриття відбулося

В 2010 році за часів правління Януковича був відкритий міжнародний аеропорт. Він приїздив та перерізав символічну стрічку прямо на вході в новий вокзальний комплекс. В той же час відбулося будівництво другої посадкової смуги, довжина якої 2100 метрів. ЇЇ зробили для великих рейсів. В теперішній час на жаль ніяких польотів не проводиться, аеропорт не працює і навіть не робить чартерних вильотів.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.